Aktualności 5 lut 2020 | Redaktor
Rozbudowa trwa już rok. Tak zmienia się rejon Kujawskiej [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

W lutym 2019 roku drogowcy przekazali wykonawcy plac budowy – rozbudowa ul. Kujawskiej rozpoczęła się rozbiórkami przy ul. Toruńskiej 4 i 6 i Kujawskiej. Ostatnie wyburzenia, przy ul. Zbożowy Rynek 4, zaczynają się w czwartek (6 lutego).

W ramach inwestycji powstaje nowe torowisko i druga jezdnia na odcinku od ronda Kujawskiego do ronda Bernardyńskiego. Zmodernizowane zostaną oba ronda i drogi dojazdowe.

Ulica Bernardyńska przebudowana zostanie od ronda Bernardyńskiego do mostu. Wraz z nią wytyczony zostanie układ ścieżek i chodników połączony z traktami spacerowo-rowerowymi na nabrzeżu Brdy. Ciąg  – Wały Jagiellońskie –Toruńska zostanie rozbudowany do dwóch jezdni, od ul. Długiej do ul. Babia Wieś. Rondo Kujawskie jest obniżane, ze względu na potrzebę zmniejszenia pochylenia linii tramwajowej. Na jezdni wschodniej ul. Kujawskiej wydzielony zostanie buspas.

fot. Anna Kopeć

Od czwartku (6 lutego) rozpoczyna się wyburzanie budynku przy ul. Zbożowy Rynek 4, w związku z tym wprowadzony zostaje szereg zmian w ruchu. Więcej czytaj tutaj.

Koszt rozbudowy ul. Kujawskiej, łącznie z zakupem 15 swingów od PESY do obsługi nowego torowiska i zakończoną już przebudową węzła Szarych Szeregów, to  około 370 mln złotych. 

Plac budowy został przekazany wykonawcy w lutym 2019 roku. Prace realizuje konsorcjum firm: PBDI z Torunia, Gotowski z Bydgoszczy i Tor-Krak z Krakowa. Prace przewidziano na dwa lata.

fot. Anna Kopeć

informacje o powstającej infrastrukturze za: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Więcej zdjęć w galerii poniżej.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor