Aktualności 8 sty 2023 | Redaktor
Rozwój drogi S5 w kujawsko-pomorskim.

fot. GDDKiA

Kończy się zasadnicza budowa drogi ekspresowej S5 w województwie kujawsko-pomorskim. W okolicy Gruczna i Szubina powstaną Miejsca obsługi podróżnych (MOP), wyposażone m.in. w stacje paliw i punkty gastronomiczne. W drugiej połowie grudnia rozpoczęły się postępowania przetargowe na dzierżawę dwóch MOP-ów.

Do 10 lutego 2023 r. czekamy na oferty na dzierżawę MOP Gruczno Wschód, natomiast potencjalni dzierżawcy terenu przeznaczonego pod MOP Szubin Wschód mają nieco więcej czasu - na ich oferty czekamy do 10 marca - informuje oddział GDDKiA w Bydgoszczy

Teren przeznaczony pod wybudowanie MOP Gruczno Wschód obejmuje ok. 54 000 m2, natomiast MOP Szubin Wschód nieco mniej - ok. 41 000 m2.

Tutaj na S5 powstaną nowe MOP-y. Kujawsko-pomorski oddział GDDKiA ogłosił przetargi
GDDKiA
Tutaj na S5 powstaną nowe MOP-y. Kujawsko-pomorski oddział GDDKiA ogłosił przetargi
GDDKiA

W obu przypadkach umowa dzierżawy zostanie zawarta na czas określony, czyli dwadzieścia lat licząc od dnia przekazania wykonawcom całych nieruchomości. Przyszli dzierżawcy muszą uwzględnić szereg udogodnień, które mają służyć użytkownikom drogi ekspresowej S5. MOP-y mają być wyposażone w stacje benzynowe (docelowo także w stacje ładowania samochodów elektrycznych), stanowiska postojowe dla samochodów osobowych (MOP Gruczno Wschód - nie mniej niż 40, MOP Szubin Wschód - przynajmniej 25), ciężarowych (odpowiednio: 26 i 11), autobusów (po cztery), pojazdów przewożących materiały niebezpieczne (po dwa) oraz budynki toalet.

 

Ponadto na każdym z obiektów ma powstać także restauracja z minimum 14-godzinnym serwisem gastronomicznym, ogrodzone place zabaw dla dzieci oraz miejsca piknikowe wyposażone w wiaty.

W zakresie inwestycji realizowanych przez przyszłych dzierżawców znajdują się także pasy zjazdowe i wyjazdowe z drogi ekspresowej z łącznicami, drogi manewrowe, zjazdy z dróg serwisowych.

źródło: GDDKiA

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor