Aktualności 6 lip 2021 | ak
Rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski rozstrzygnięta

Z ostatnim dniem czerwca zakończyła się rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Po raz trzeci z rzędu, niekwestionowanym zwycięzcą została Nowa Sól. Mieszkańcy Bydgoszczy i ościennych gmin wywalczyli puchar dla miasta powyżej 200 tys. mieszkańców, i w klasyfikacji ogólnej zajęli 10. miejsce.

Za nami trzecia edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.  O puchar dla miasta, ale i o nagrody indywidualne walczyły 53 miasta, gdzie niemal 30 tysięcy rowerzystów „wykręciło” ponad 7 mln km. Trzeci raz z rzędu Puchar Rowerowej Stolicy Polski trafił do Nowej Soli i zgodnie z regulaminem pozostanie tam już na stale.

Drugie miejsce, podobnie jak rok temu, wywalczyła Biała Podlaska, której mieszkańcy przejechali łącznie 479 tys. km. Miejsce na podium zamknęły Puławy.

Wszystkie miasta otrzymają nagrody w postaci samoobsługowych stacji naprawy rowerów od firmy Ibombo.

Metropolia Bydgoszcz także zdobyła puchar – dla miasta powyżej 200 tys. mieszkańców, które przejechało najwięcej kilometrów. Mieszkańcy Bydgoszczy i ościennych gmin przejechali ponad 1,5 mln km!

Kolejne puchary przyznawane najlepszym miastom z podziałem na liczbę mieszkańców, otrzymały:

• 100-200 tys.– Gorzów Wielkopolski,
  • 65-100 tys. – Gniezno,
  • 50-65 tys. – Biała Podlaska,