Aktualności 16 cze 11:20 | Redaktor
Seniorada. Trwa międzypokoleniowe święto Bydgoszczy

fot. Robert Sawicki/Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Przemarszem Kapeluszowym w ramach VII Pikniku Organizacji Pozarządowych rozpoczęła się w Bydgoszczy Seniorada, czyli tydzień międzypokoleniowych atrakcji. Przez najbliższe dni na seniorów i całe rodziny czeka mnóstwo ciekawych wydarzeń – informuje Oficjalny Serwis Bydgoszczy.

Sobota (15 czerwca) była pierwszym dniem tegorocznej Seniorady. Tradycyjnie już rozpoczął ją XIV Przemarsz Kapeluszowy. Barwny korowód przeszedł ulicami Bydgoszczy, niosąc radość i optymizm dla wszystkich mieszkanek i  mieszkańców. Uczestnicy śpiewali znane i lubiane ludowe piosenki.

Zabawie przewodniczyła ubrana w ludowe stroje młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca „Płomienie”. Przemarsz prowadzony przez Orkiestrę Dętą Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 pięknie zaprezentował się okrążając bydgoski Stary Rynek. Następnie ul. Mostową wkroczył na Wyspę Młyńską, gdzie trwał VII Piknik Bydgoskich Organizacji Pozarządowych. Na scenie wydarzenia wręczono nagrody za najpiękniejsze kapelusze.

fot. Robert Sawicki/Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Przed uczestnikami tegorocznej Seniorady jeszcze kilka dni pełnych atrakcji i wydarzeń, m.in. spotkanie z poezją, joga dla seniorów, koncert jazzowy, gimnastyka taneczna, pokazy filmowe, muzyczny talent show, warsztaty plastyczno – artystyczne, sportowa olimpiada międzypokoleniowa, międzypokoleniowy bal, spacer po ogrodzie sensorycznym oraz botanicznym w Myślęcinku a także potańcówka nad Kanałem Bydgoskim. W tym roku impreza została przygotowana wraz z 32 partnerami, a w jej ramach odbędzie się 105 wydarzeń w 25 lokalizacjach Bydgoszczy.

Jednym z uczestników Przemarszu i inauguracji Seniorady był zastępca prezydenta Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz, który przekazał klucze do bram miasta na ręce reprezentantów Rady Seniorów, Młodzieżowej Rady Miasta oraz organizacji społecznych. Wszystkie te grupy zaangażowane są w tydzień międzypokoleniowych zabaw i spotkań.

Dziękuję wszystkim obecnym za to że pokazują swoją jedność i radość. Dziękuję za kolejny rok wspólnego rozwijania pięknej tradycji bydgoskiego Przemarszu Kapeluszowego. Cieszę się mogąc być pośród Was – mówił zastępca prezydenta Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz.

 

fot. Robert Sawicki/Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy (oprac. własne)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor