Aktualności 25 mar 13:31 | Redaktor
Bazylika Pomaga! Śniadanie wielkanocne dla potrzebujących [ZDJĘCIA]

fot. Bazylika Pomaga/Facebook

W sobotę (23 marca) przez bydgoską Bazyliką odbyło się śniadanie wielkanocne dla osób ubogich i bezdomnych. Z „Bazylikowego Śniadania Wielkanocnego” skorzystało ponad tysiąc osób.

„Bazylikowe Śniadanie Wielkanocne” to akcja zorganizowana przez wolontariuszy skupionych wokół bydgoskiej Bazyliki św. Wincentego a Paulo i proboszcza, ks. Sławomira Bara.  Akcja rozpoczęła się od zbiórki żywności i funduszy na zakup wielkanocnych potraw na sobotnie (23 marca) śniadanie. Od kilkunastu dni bydgoszczanie, przedsiębiorcy przekazywali jedzenie oraz pieniądze na zakup tradycyjnych wielkanocnych potraw: białej kiełbasy, jajek czy produktów potrzebnych do przygotowania bigosu i sałatki.

W czwartek w bazylice odbyło się wielkie pakowanie ponad tysiąca paczek z różnymi artykułami żywnościowymi. Wielkanocne śniadanie, które odbyło się 23 marca, przyciągnęło tłumy mieszkańców. Na schodach przed wejściem stanęły stoły z termosami z bigosem i kosze z białą kiełbasą, jajkami, sałatką. Wolontariusze rozdawali je potrzebującym bydgoszczanom. 

Charytatywna działalność to jeden ze znaków rozpoznawczych ks. Bara, duchownych i wolontariuszy współpracujących z Bydgoskim Stowarzyszeniem Miłosierdzia Św. Wincentego á Paulo. Bazylika na co dzień wspiera osoby bezdomne, oferując schronienie i posiłki. Obecnie trwają prace nad uruchomieniem baru mlecznego, który będzie kolejnym miejscem wsparcia dla potrzebujących i ubogich.

 

źródło: UMB

zdjęcia: Bazylika Pomaga/Facebook

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor