Aktualności 3 lis 00:13 | Jarosław Aleksander
Zakaz wychodzenia z domu i godzina policyjna? Coraz bliżej totalnego zamknięcia kraju

FOT.

Wiele krajów wprowadza zaostrzone obostrzenia. Godzina policyjna jest już kilku krajach Europy. W Polsce trwają prace nad scenariuszami na wypadek dalszego wzrostu zakażeń który jest coraz bardziej prawdopodobny.

W tej sprawie głos zabrał m.in. wicepremier Jacek Sasin.

 

Kiedy słyszymy o lockdownie w Niemczech czy we Francji, to właściwie tym dodatkowym elementem jest zakaz wychodzenia z domu wszystkich obywateli poza momentami, gdy jest to niezbędne. My nie planujemy tego typu działań, takich dyskusji w sztabach zarządzania kryzysowego na razie nie ma – powiedział na antenie Radia RMF FM wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

 

Jednocześnie politycy sugerują, że ze względu na gospodarkę wyłączenia mogą być lokalne lub dotyczyć tylko dużych miast.

 

Ogólnokrajowy lockdown byłby niekorzystny dla gospodarki. Nie unikniemy najprawdopodobniej lokalnych lockdwonów. Nie można wykluczyć dalszych obostrzeń – stwierdził z kolei na antenie PR1 Polskiego Radia minister Tadeusz Kościński.

 

Pełen lockdown wprowadzono m.in. w Francji, częściowe we Włoszech i Niemczech. Mimo braku deklaracji o pełnym lockdownie, biorąc pod uwagę rosnące statystyki zachorowań w naszym kraju, jest możliwe, że dojdzie do całkowitego zamrożenia gospodarki.

 

Na podstawie: KPRM.RMF/PR1

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz