Aktualności 13 gru 12:52 | Redaktor
Świąteczne spotkania z małymi pacjentami w klinice hematologicznej w Bydgoszczy

fot. Fundacja DKMS

Na oddziały Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza ze świąteczną radością przyszli pracownicy Fundacji DKMS i Stowarzyszenia Żółty Beret.

Dać radość, uśmiech i nadzieję, wysłuchać i porozmawiać, życzyć tego, co najważniejsze - szybkiego powrotu do zdrowia i do domu... Pracownicy Fundacji DKMS (Dynamic Kernel Module Support) i wolontariusze Stowarzyszenia Żółty Beret 9 grudnia w bajkowych przebraniach odwiedzili małych pacjentów z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy, obdarowując ich wyjątkowymi prezentami.

Akcja przeprowadzona została już po raz trzeci. Korytarze Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy odwiedził Mikołaj, Elfy, Elsy, bałwan Olaf i renifer Sven z Krainy Lodu, bajkowi bohaterowie przynieśli także choinkę. Dzieci, mimo ciężkich niekiedy chorób i konieczności przebywania w szpitalu, miały wiele radości w ten dzień i chętnie przyszły na szpitalne korytarze, by spotkać wyjątkowych gości.

Pracownicy Fundacji DKMS oraz wolontariusze ze Stowarzyszenia Żółty Beret przebrani w bajkowe postaci rozdawali małym pacjentom uśmiechy i upominki świąteczne.

- Chcemy w tym wyjątkowym poświęcić swój czas dzieciom, które w święta Bożego Narodzenia, spędzą z bliskimi tylko kilka chwil lub też nie zobaczą ich wcale – mówi Monika Mizerska-Gryko z Fundacji DKMS. – Za każdym razem dzieci witają nas z ogromną radością, czekając oczywiście na prezenty. A te w tym roku były naprawdę wyjątkowe, zrobione własnoręcznie przez Dawców, czyli tych, którzy podarowali już chorym najcenniejszy dar - szansę na życie.

Fundacja DKMS prowadzi działalność w zakresie wspierania osób potrzebujących pomocy ze względu na ich stan fizyczny, psychiczny lub emocjonalny; promowania nauki oraz badań w dziedzinie przeszczepiania komórek macierzystych oraz promocji zdrowia publicznego.

Stowarzyszenie Żółty Beret zajmuje się prowadzeniem projektów profilaktycznych, programów artystycznych, wspierania samorozwoju, osiągania akceptacji społecznej, prowadzeniem szkoleń I warsztatów artystycznych, eventów aktywizacyjnych I integracyjnych z dziedziny przeciwdziałania uzależnieniom oraz szeroko pojęta działalność kulturalno - wychowawcza.

na podst. inf. prasowej Fundacji DKMS

źródła informacji o Fundacji DKSM i SŻB - pochodzą ze stron organizacji

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor