Aktualności 30 maj 2020 | Redaktor
Telewizyjny Tygodnik Bydgoski nr 1  [WIDEO]

Połączone siły redakcji Tygodnika Bydgoskiego i Katolickiej Bydgoszczy przygotowały dla swych odbiorców nowy program z przeglądem wydarzeń minionego tygodnia. Program będzie ukazywał się cyklicznie. W pierwszym odcinku wystąpili, Krzysztof Drozdowski (TB) oraz Jarosław Trześniewski (KB).

Pierwszy odcinek TTB (Telewizyjny Tygodnik Bydgoski) zrealizowany we współpracy Tygodnika Bydgoskiego oraz portalu Katolicka Bydgoszcz dotyczy wybranych zagadnień politycznych i społecznych mijającego tygodnia. Jak podkreślają twórcy programu, jest to przegląd subiektywny. Krzysztof Drozdowski - menadżer Tygodnika Bydgoskiego, tak wyjaśnia idee programu;

- Nie chcemy tu robić typowej prasówki, zależy nam by zwrócić uwagę na wybrane wydarzenia, zagadnienia. Te poważne i ważne ale i czasem weselsze czy nawet żartobliwe. Ma to być program autorski, wolne komentarze i nasze przemyślenia na które nie zawsze jest miejsce w artykułach jakie piszemy.

Menadżer portalu Katolicka Bydgoszcz – Jarosław Trześniewski dodaje;

- Podzieliliśmy się rolami, ja bardziej skupiam się na kościele i zagadnieniach religijnych, jednak z Krzysztofem jesteśmy od lat przyjaciółmi i w konwencji rozmowy dobrze się odnajdujemy i rozumiemy. Mam nadzieję, że dzięki temu, program będzie zawierał elementy świeżości i zainteresuje odbiorców. 

W pierwszym odcinku TTB usłyszmy komentarze naszych redaktorów m.in. na temat pandemii w regionie, słynnej afery w Świeciu ze zbieraniem podpisów oraz podsumowanie kryzysu śmieciowego  w Bydgoszczy. Omówiony zostanie także miesiąc maj w kościele katolickim.

Kolejne odcinki będą emitowane w każdy następny weekend. Krzysztof Drozdowski zastrzega;

- Zaczynamy sami, bo my tworzymy ten program, jego konwencję. Zamierzamy go rozwijać. Namawiamy jednak nasze koleżanki i kolegów by czasem wyręczyli nas w występach na wizji.

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka TTB. Ten i kolejne będą publikowane na kanale  YouTube Tygodnik Bydgoski

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor