Aktualności 6 cze 2020 | Redaktor
Telewizyjny Tygodnik Bydgoski odc. 2 [WIDEO]

fot. MoKo

Zapraszamy na drugi odcinek naszego cyklu video komentarzy. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu połączone siły Tygodnika Bydgoskiego oraz Katolickiej Bydgoszczy reprezentują; Krzysztof Drozdowski i Jarosław Trześniewski. Autorzy programu przygotowali dla swoich widzów specjalny konkurs.

W tym wydaniu TTB wracamy do tematów, które budziły największe zainteresowanie. Są to m.in.: podejrzenie ogniska epidemii w żłobku „Słoneczko”, kontrowersje w Radzie Miasta związane z rocznicą urodzin św. Jana Pawła II czy sprawa dewastacji pomnika Tadeusza Kościuszki w USA. Krzysztof Drozdowski tak komentuje dobór tematów;

-Świadomie podejmujemy także tematy kontrowersyjne. Program jest autorski i odpowiadają za niego autorzy. To daje nam przestrzeń do wyrażania komentarzy i opinii.

Poza sprawami politycznymi i społecznymi w programie poruszono także tematy związane z życiem kościoła. Jarosław Trześniewski zwraca uwagę na niedzielę 7 czerwca;

-Ten tydzień to okres zwykły ale poprzedza on niezwykłą niedzielę. Jest to nie tylko dzień święta Parafii Świętej Trójcy, ale i 21. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w naszym mieście.

 

W dzisiejszym wydaniu TTB nie zabraknie także sportu. Nasze redakcje przygotowały również konkurs. Do wygrania są nagrody książkowe. Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć w programie oraz specjalnym artykule na łamach naszego portalu.

  • Konkurs ma na celu uatrakcyjnienie programu ale i pewną nagrodę i podziękowanie dla naszych widzów. Jako dziennikarze, a zwłaszcza ja jako autor publikacji książkowych chciałbym też dołożyć swoją cegiełkę do promocji czytelnictwa - stwierdza red. Drozdowski.

Jarosław Trześniewski dodaje:

- Przy okazji konkursu chcemy też zwrócić uwagę na urodę naszego miasta, historię, piękne dziedzictwo architektoniczne Bydgoszczy. Przypomnieć ciekawe miejsca które mijając codziennie przestajemy zauważać.

Premiera 2 odcinka TTB na naszym kanale w serwisie YouTube – start, sobota - godzina 20.00

 

Monika Kowalska/Red.

 

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor