Aktualności 24 lut 13:09 | ak
Trwa rekrutacja do bydgoskich podstawówek

fot. UMB

Trwa internetowa rekrutacja do bydgoskich szkół podstawowych. Rodzice na zapoznanie z ofertą poszczególnych placówek oświatowych i zgłoszenie swoich pociech do pierwszej klasy szkoły podstawowej mają czas do 10 marca. W sumie we wrześniu do pierwszej klasy przystąpi 2.865 dzieci.

Od września rozpocznie się nowy rok szkolny, do pierwszej klasy pójdą dzieci z rocznika 2014.  W roku szkolnym 2021/2022 obowiązek szkolny dotyczy ok. 2.8 tys. siedmiolatków mieszkających w Bydgoszczy. Ponadto, na wniosek rodziców, naukę w pierwszej klasie mogą rozpocząć sześciolatkowie, ale tylko w przypadku kiedy wcześniej korzystali z wychowania przedszkolnego lub posiadają opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej

Rekrutacja prowadzona jest z wykorzystaniem systemu elektronicznego : https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/bydgoszcz
 
W sumie miasto Bydgoszcz przygotowało ofertę 2.900 miejsc dla pierwszoklasistów, w 45 szkołach podstawowych. Wyniki pierwszego etapu naboru będą znane 7 kwietnia o godz. 12. Kolejnym etapem będzie rekrutacja uzupełniająca.
 

Co należy wiedzieć o rekrutacji ?

  • Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmuje się do klasy pierwszej z urzędu na podstawie zgłoszenia rodziców. 
  • Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły mogą być przyjęci do klasy pierwszej na wniosek rodziców, jeżeli szkoła dysponuje wolnymi miejscami.
  • We wniosku rodzice mogą wybrać maksymalnie 2 szkoły z określeniem preferencji.
  • W przypadku niedostania się do żadnej z wybranych szkół, system automatycznie zakwalifikuje dziecko do szkoły obwodowej.
  • W przypadku przyjęcia do klasy sportowej, wymagane jest wcześniejsze przeprowadzenie testu sprawności fizycznej oraz orzeczenie lekarskie.

 

źródło: bydgoszcz.pl

 

ak Autor