Aktualności 28 lip 2020 | kp
Trwają prace na ul. Kaplicznej. Zobacz postępy [ZDJĘCIA]

fot. ZDMiKP

Inwestycja na ul. Kaplicznej realizowana jest w oparciu o trwający od 2016 roku program przebudowy ulic gruntowych. Roboty rozpoczęły się w kwietniu, a obecnie układane są m.in. chodniki i zjazdy do posesji.

Wkrótce na prawie kilometrowym odcinku jezdni zostanie ułożona betonowa kostka. – Ulica Kapliczna zostanie docelowo utwardzona na całym zakresie objętym inwestycją, liczącym ponad 800 metrów – informują drogowcy.

fot. ZDMiKP

– Na odcinku od ul. Żyrardowskiej do wiaduktu kolejowego ulica będzie składała się z wydzielonej jezdni i jednostronnego chodnika. Przy Szkole Podstawowej zaprojektowano parkingi równoległe o szerokości 2,5 m. Natomiast odcinek za wiaduktem kolejowym będzie miał charakter pieszo-jezdni – dodają. 

fot. ZDMiKP

Wcześniej wybudowano tam kanalizację deszczową, a obecnie trwają prace przy układaniu chodników i zjazdów do posesji. Poza tym wykonawca zajmie się także oświetleniem i montażem progów zwalniających.

fot. ZDMiKP

Prace budowlane, które są warte niemal 5 mln złotych, rozpoczęły się w kwietniu. Inwestycja będzie objęta 5-letnią gwarancją.

źródło: ZDMiKP

kp Autor