Aktualności 15 sty 2021 | Redaktor
Wymień stary piec na nowy! Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie

fot. UMB

Od początku stycznia mieszkańcy Bydgoszczy mogą składać wnioski o dotacje na wymianę starych źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych. Kwota wsparcia wynosi 5 tys. zł. W budżecie miasta na ten cel zabezpieczono 3 mln złotych.

Od 2019 roku w województwie kujawsko-pomorskim, obowiązuje całkowity zakaz spalania najgorszej jakości węgla. Grozi za to mandat, a regularne kontrole prowadzi specjalna komórka Straży Miejskiej. Miasto w 2019 roku zwiększyło kwotę miejskiej dotacji na wymianę starych piecy. Teraz bydgoszczanie mogą otrzymać do 8 tys. zł dofinansowania.

Z dofinansowania skorzystać mogą osoby planujące wymianę niskosprawnych i nieekologicznych źródeł ciepła. Dla inwestycji indywidualnych, kwota wsparcia wynosi 5 tys. zł. Nabór wniosków prowadzony jest w terminie od 2 stycznia - 31 października.

W Programie zastosowano również zachętę finansową do realizowania kompleksowych wymian pieców w budynkach wielorodzinnych. Warunkiem otrzymania dodatkowej dotacji jest zasada „zero węgla w całym budynku” po zakończeniu inwestycji. Całkowita kwota dotacji może wynieść do 8 tys. zł na jeden lokal. 

Od początku trwania nowej wersji Programu dotyczącej wymiany pieców mieszkańcy złożyli łącznie 492 wnioski. Z czego 12 wniosków dotyczyło inwestycji w budynkach wielorodzinnych.

Wszelkich informacji w tym zakresie udzielają pracownicy UM, pod nr tel. 52 58 59 270, 52 58 58 038, 52 58 59 127, 52 58 58 468. 

mat. UMB, zmiany red. ak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor