Aktualności 9 wrz 12:08 | ak
Z Bydgoszczy do Krakowa w 60 minut. Zaplanuj idealny weekend

fot. archiwum/Anna Kopeć

Koniec października to początek sezonu zimowego, a wraz z nim wprowadzone zostaną ważne zmiany dla pasażerów podróżujących do Krakowa. Jak poinformował Port Lotniczy Bydgoszcz, loty realizowane będą w piątki i niedziele.

Kraków zachwyca swoją historią i wieloma zabytkami, jednak w sezonie zimowym warto wybrać się tam z jeszcze jednego powodu – na Krakowskim Rynku Głównym już pod koniec listopada rozpoczną się tradycyjne Targi Bożonarodzeniowe, które mają ponad 100 letnią historię.

Podróż samochodem z Bydgoszczy do Krakowa wydaje się zbyt długa. Warto zatem wspomnieć, że podróż samolotem na południe Polski zajmuje zaledwie godzinę, a lot to najszybsza opcja podróży na drugi koniec naszego kraju. 

Od 30 października rejsy do stolicy małopolski obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT, realizowane będą według nowego rozkładu – w piątki wylot z Krakowa zaplanowano na godzinę 20:30, samolot z Bydgoszczy wystartuje natomiast o godzinie 22:05. W niedzielę Pasażerowie z lotniska Kraków-Balice rozpoczną podróż o 16:30, natomiast rejs powrotny wystartuje o godzinie 18:05. 

Z lotniska w Balicach do Krakowa dostać można się na wiele sposób. Jednym z nich jest komunikacja miejska. Port Lotniczy obsługiwany jest przez trzy linie autobusowe dzienne – 208, 209 oraz 252 (czasowo zastąpiona linią numer 300) oraz linię nocną numer 902, a podróż trwa około 20-30 minut. Aktualny rozkład jazdy autobusów znaleźć można na stronie internetowej www.rozklady.mpk.krakow.pl. 

Weekendowe rejsy to idealna okazja by już teraz zaplanować krótką podróż do Krakowa i poznać jego magię. Bilety dostępne są na stronie internetowej www.lot.com. 

 

źródło: Port Lotniczy Bydgoszcz S.A., Mateusz Dul, specjalista ds. PR/marketingu

ak Autor