Aktualności 11 paź 16:43 | Redaktor
Zachęcają do wyboru kariery inżyniera. „Inżynieralia” na Politechnice Bydgoskiej rozpoczęte

fot. Ryszard Wszołek, Politechnika Bydgoska

Ponad 400 uczniów szkół średnich z Bydgoszczy i regionu odwiedziło Politechnikę Bydgoską pierwszego dnia „Inżynieraliów” (11 października). Zainteresowani mogli dowiedzieć się więcej o biotechnologii, fitoterapii czy architekturze krajobrazu.

„Inżynieralia” to wydarzenie zorganizowane z myślą o przyszłych inżynierach, którzy swoją karierę chcieliby związać z naukami przyrodniczymi, technicznymi czy nowymi technologiami. – Liczymy, że w ciągu kolejnych 10 dni trwania imprezy uczelnię odwiedzi łącznie kilka tysięcy uczniów szkół średnich. Młodzież pozna świat i pracę inżynierów z różnych perspektyw – studenta, naukowca, ale także praktyka czy pasjonata i blogera internetowego. W programie kilkadziesiąt godzin warsztatów, dziesiątki spotkań, wykłady, prezentacje i wizyty studyjne w naszych laboratoriach – mówi dr hab. inż. Małgorzata Gotowska, prof. PBŚ, prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich.

Wydarzenie potrwa do 22 października 2021 roku. Pierwszy dzień poświęcony był m.in. inżynierom rolnictwa, biotechnologii i architektury krajobrazu. O swoich zielonych projektach opowiadali młodzi architekci Politechniki Bydgoskiej. Wspólnie ze studentami biotechnologii i fitoterapii poznać można było praktyczne zastosowanie roślin i ziół. O nowoczesnym rolnictwie opowiadał Michał Nowacki – absolwent uczelni, inżynier, rolnik i bloger internetowy.

komunikat prasowy uczelni, lead - redakcja

Zdjęcia: Ryszard Wszołek, Politechnika Bydgoska

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor