Bydgoszcz 16 cze 2020 | mk

28 stopni - taką temperaturę ma woda w niecce Nowej Astorii. W wakacje rozpoczną się odbiory inwestycji.

Botanik otwarty po rewitalizacji

Bydgoszcz Wczoraj 20:27

Kamień węgielny pod budowę kompleksu wmurowano we wrześniu 2018 roku. Poza największym basenem w regionie (o wymiarach olimpijskich: 50 na 25 metrów) funkcjonować tu będą m. in. przystań kajakowa, hala rozgrzewkowa, siłownia, szatnie, sale odnowy biologicznej, magazyny na sprzęt, hangary na kajaki sportowe i rekreacyjne.

Basen można dzielić na części o różnej głębokości, dzięki czemu będzie dostosowywany do różnych funkcji, zarówno rekreacyjnych, jak i treningowych. Miejscowo pogłębione do sześciu metrów dno pozwoli odbywać ćwiczenia nurkom, w tym służbom ratowniczym.  

fot. Bydgoszcz.pl (za zgodą)

Jak informuje ratusz, w maju nieckę basenu wypełniono wodą, którą podgrzano do temperatury 28 stopni Celsjusza. - Wcześniej zakończyło się uruchamianie instalacji technologii uzdatniania wody basenowej. Zamontowano również ruchome dno i pomosty, trwają ostatnie prace serwisowe przy regulacji lin i pozycji położenia ruchomego dna przez nurków - czytamy na stronie miasta. Gotowe są sauny i jacuzzi.

Dobiegają końca prace przy podwieszanych sufitach wyspowych i oświetleniu, rozpoczęto testy systemów wentylacji i klimatyzacji. W szatni i przebieralni montowane są obecnie szafki.

Trwają prace nad zagospodarowaniem części zewnętrznej. Pod Nową Astorię będzie można dostać się komunikacją miejską - już wcześniej powstała zatoka autobusowa z wiatą, zamontowano oświetlenie. - W wakacje rozpoczniemy odbiory całego zadania od wykonawcy - zapowiada ratusz.

Koszt I etapu inwestycji to nieco ponad 100 milionów złotych.

Na podstawie: Bydgoszcz.pl

fot. Bydgoszcz.pl

Widok z zewnątrz, fot. Anna Kopeć (6 kwietnia)

 

mk Autor