Bydgoszcz 29 wrz 2020 | kp
Nowoczesny i integracyjny plac zabaw na Okolu! Ruszył przetarg

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Ratusz zleca prace związane z utworzeniem placu zabaw, który będzie dostosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Powstaje on w miejscu istniejącego placu, na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy. Zlecenie ma być ukończone do końca roku.

Zmiany realizowane są w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. – Na istniejącym placu zabaw (przy ul. Granicznej w Bydgoszczy) zaprojektowano nowe urządzenia zabawowe dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, bezpieczną nawierzchnię z piasku, nowe ławki i kosze na śmieci – informuje ratusz.

Niektóre urządzenia zostaną zdemontowane, a w ich miejsce staną nowe zestawy zabawowe. Dojścia zostaną utwardzone, zieleń uporządkowana, a wiata odnowiona. Zgodnie z planem plac ma zostać ogrodzony. Na jego terenie pojawią się ławki (w tym ławka dla zakochanych) i kosze do segregacji.

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy 

Mieszkańcy zadecydowali

W zeszłorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, za utworzeniem placu zabaw na Okolu, głosowało 150 mieszkańców miasta. W tej przestrzeni pojawi się zjeżdżalnia, pomost linowy i trampolina do skakania.

Poza tym plac ma być tak wyposażony, żeby ze swobodą mogły z niego korzystać dzieci, które np. poruszają się na wózku inwalidzkim. Jedną z takich dostosowanych do ich potrzeb atrakcji będzie integracyjna karuzela. Korzystać z niej będą mogły jednocześnie dwie osoby poruszające się na wózku. 

W listopadzie rozpocznie się głosowanie na tegoroczne pomysły, które zostały zgłoszone w ramach BBO. Wówczas bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji. Do wydania jest 16 milionów złotych. 

źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy

kp Autor