Bydgoszcz 5 lut 2021 | kd
Światłownia potrzebuje naszej pomocy

Światłownia walczy o przetrwanie. Funkcjonowanie lokalu prowadzonego przez Grzegorza Dudzińskiego, niegdyś dziennikarza mediów ogólnopolskich i lokalnych, zakłóciła pandemia koronawirusa.

Światłownia jest miejscem nietuzinkowym. Cykliczne koncerty muzyków znanych, ale również początkujących talentów, szybko przysporzyły miejscu sławę i renomę. Teraz, żeby przetrwać Światłownia potrzebuje naszej pomocy. 

Aby lokal mógł przetrwać, Grzegorz Dudziński zorganizował zbiórkę na jednym z portali crouwdfundingowych. To jedyny sposób, by dzięki ludziom dobrego serca móc dalej działać i popularyzować kulturę. Jeśli się mówi, że muzyka jest ukojeniem dla duszy, to Światłownia jest duszą tego miasta. Niestety, bez naszej pomocy może nie przetrwać. 

Zapraszam do udziału w zbiórce środków na normalne funkcjonowanie Światłowni przez najbliższe trzy miesiące. Normalne funkcjonowanie, mimo pandemii i panujących ograniczeń. Światłownia to bydgoski klub muzyczny, prowadzony przez osoby niepełnosprawne.

Od ponad ośmiu lat organizujemy tu koncerty artystów z krainy łagodności. Obecnie możemy to robić wyłącznie w trybie online. Jak się zapewne domyślasz, na takich koncertach trudno zarobić, a jeszcze trudniej – utrzymać się z nich...

My nie wyciągamy ręki po jałmużnę. My proponujemy przejrzystą transakcję – Światłownia będzie miała środki na swoje funkcjonowanie i będzie płaciła honoraria występującym artystom. Ty, wielbicielu pieśni z krainy łagodności, będziesz mógł uczestniczyć w takim koncercie, w trybie online. Będziesz miał świadomość, że dołożyłeś swoją cegiełkę w obronie tej wspaniałej krainy. Ratując Światłownię, ratujesz artystów, którym w dobie pandemii naprawdę trudno przetrwać!

- czytamy w opisie zbiórki.

Światłownię można wspomóc również za pomocą aukcji. Do wylicytowania są Anioł dla Światłowni

oraz Drzewo Narni.

 

Światłownię można wesprzeć za pomocą zbiórki na portalu zrzutka.pl

kd Autor