Bydgoszcz 7 sie 2019 | Redaktor
Ta niedziela będzie tętnić życiem w centrum miasta [ZAPROSZENIE]

fot. ilustracyjna Anna Kopeć

W najbliższą niedzielę (11 sierpnia) będzie można zrobić zakupy w Śródmieściu, obejrzeć wystawę zdjęć i malarstwa, zjeść śniadanie na trawie oraz spróbować specjałów kuchni włoskiej.

Sklepy na Długiej, Gdańskiej i Dworcowej otwarte będą między 11.00 a 15.00. Ofertę handlową poszerzają jak zwykle stoiska bydgoskiego Frymarku na Gdańskiej.

Stary Rynek na kilka godzin stanie się miejscem otwartej wystawy mieszkańców tworzących w jednej z tych dwóch dziedzin. Oprócz tego miasto zamieni się w plener malarski studentów bydgoskiego UTP na kierunku „Wystrój Wnętrz”. Spacerowicze będą mogli podziwiać prace w trakcie ich tworzenia i w miejscu ich tworzenia m.in. na Długiej czy Zaułku. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy pokaże też wystawę prac swoich studentów w różnych lokalizacjach w centrum.

Tego dnia kameralną wystawę szykuje także Stowarzyszenie Pracownia (ul. Jezuicka).Wystawa zatytułowana ,,Co Ty właściwie robisz na tych studiach?" pokaże czym zajmują się i czego uczą studenci architektury wnętrz.  Będzie też sporo fotografii - na płycie Starego Rynku będzie można oglądać zarówno współczesne zdjęcia miasta, jak i fotografie starej Bydgoszczy. Będzie można obejrzeć zdjęcia również w wersji trójwymiarowej.

W parku Kazimierza Wielkiego będzie można zjeść „Śniadanie na trawie” połączone z pokazem kulinarnym. Szef kuchni restauracji „Weranda”, zainspirowany dziełami Pabla Picassa i Salvadora Dali, zaprasza na śniadanie w stylu hiszpańskim. Będzie okazja spróbować tatara guacamole ze świeżą kolendrą i chilli, warzywnej salsy pomidorowej na cykorii ze smażonymi kaparami oraz tradycyjnych nachos.

O godz. 12.00 odbędzie się kulinarne show przy Fontannie Potop, które pokaże, że jedzenie to uczta dla wszystkich zmysłów. Pokaz powstawania fantazyjnego deseru wzorowanego na tym, który serwuje się w jednej z najlepszych restauracji świata – Alinea.

W Bohemie odbędzie się wernisaż wystawy „RetroPortret Bydgoszczan” ze zdjęciami z lipcowego „RetroŚniadania”. Na nim niezwykłe zdjęcia Katarzyny Grys i Piotra Gutkowskiego, które powstały w parku Kazimierza Wielkiego, restauracji i kawiarni „Weranda” oraz w Hotelu Bohema. Będzie też okazja obejrzeć wystawę obrazów Nataszy Piskorskiej „Wszystkie Smaki Życia”.

Miłośnicy kuchni włoskiej będą mogli skorzystać z oferty restauratorów z ulicy Jatki, którzy w dniach 9-11 sierpnia zapraszają na włoski weekend. Będzie okazja spróbować kuchni rodem ze słonecznej Italii, kupić tradycyjne produkty, obejrzeć pokaz mody i posłuchać muzyki na żywo. 

źródło: Bydgoszcz.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor