Bydgoszcz 20 sie 2020 | kp
Uwaga kierowcy! Zmiany w ruchu. Nowa jezdnia na Zbożowym Rynku

fot. ZDMiKP

Jak informują bydgoscy drogowcy, w czwartek (20 sierpnia) wieczorem udostępniona dla ruchu zostanie nowa jezdnia na Zbożowym Rynku. Ruch na niej będzie odbywał się jednokierunkowo.

Samochody będą mogły poruszać się po północnej jezdni Zbożowego Rynku, czyli po stronie ul. Długiej. Dzięki temu na dniach ruszą prace przy południowej części tej ulicy (od strony Wiatrakowej) i na nowym rondzie Bernardyńskim.

Bez zmian będzie na połączeniu ulic Bernardyńskiej, Zbożowego Rynku i Kujawskiej, gdzie nadal obowiązywać będzie łamane pierwszeństwo. W przyszłym tygodniu ruch ma zostać przywrócony także na fragmencie ul. Długiej (na jezdni będzie można poruszać się w obu kierunkach).

fot. ZDMiKP

Jak informują bydgoscy drogowcy, w ramach kolejnego etapu prac, wykonywana będzie m.in. nowa konstrukcja jezdni i płynne połączenie nowego buspasa na Wałach Jagiellońskich z zatoką autobusową. Znajdzie się tam także ścieżka dla rowerzystów łącząca kontrapas przy ul. Wiatrakowej z ul. Długą. Chodniki ułożone będą z płyt.

W związku z budową trasy tramwajowej, wzdłuż ulic Bernardyńskiej, Kujawskiej i Wojska Polskiego scalane i regulowane są tory. Aktualnie drogowcy instalują elementy do podwieszania trakcji. Poza tym trwa montaż peronów tramwajowych na całej długości realizowanej inwestycji.

fot. ZDMiKP

– W obrębie ronda Kujawskiego kontynuowane są prace ziemne i brukarskie przy południowej części skrzyżowania. Prowadzone są też dalsze roboty przy nawierzchni i chodnikach na ul. Solskiego i Chołoniewskiego – przypomina Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

fot. ZDMiKP

Największy inwestycja drogowa w centrum Bydgoszczy

W lutym minął rok, odkąd rozpoczęła się rozbudowa ul. Kujawskiej (więcej czytaj tutaj). Koszt całej inwestycji, wraz z zakupem tramwajów i zakończoną przebudową węzła Szarych Szeregów to ponad 370 milionów złotych. Z tego 168 to koszt prac budowlanych na samej ulicy Kujawskiej. Inwestycja obejmuje budowę nowego torowiska tramwajowego i drugiej jezdni na odcinku od ronda Kujawskiego do ronda Bernardyńskiego, a także modernizację obu rond oraz dróg dojazdowych.

Na podstawie: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

kp Autor