Bydgoszcz 26 paź 16:18 | mk
Wnętrze Hali Targowej przejdzie remont. Otwarcie w przyszłym roku

Wizualizacja, mat. Urzędu Miasta Bydgoszczy (Bydgoszcz.pl)

80 procent powierzchni gastronomicznej zostało już wynajęte, w najbliższych dniach ma rozpocząć się remont wnętrz, którego elementem będzie budowa antresoli. Operator zapowiada, że Hala Targowa zostanie otwarta w trzecim kwartale przyszłego roku.

W budynku przy ul. Magdzińskiego przeprowadzono już remont konstrukcji i elewacji; pozostałe prace we wnętrzach zależą od koncepcji operatora, którego Miasto wyłoniło w ubiegłym roku, w drodze konkursu. Została nim firma Net2B, dotąd zajmująca się informatyką i telekomunikacją. Po zwycięstwie jej prezes Marcin Frątczak stanął na czele nowej spółki pod nazwą Hala Targowa sp. z o.o.

Firma bierze obiekt w dzierżawę na 10 lat. Zgodnie z jej koncepcją „głównym elementem odrestaurowanej hali ma być tak zwany foodhall, czyli przestrzeń gastronomiczna ze strefą konsumpcji z kawiarniami i restauracjami” – zapowiada urząd miasta na swojej stronie (Bydgoszcz.pl). Funkcjonować będą także punkty usługowo-handlowe.

– Kilkanaście konceptów restauracyjnych, browar rzemieślniczy, kawiarnie, unikalny cocktail bar z największym regałem wystawowym w Polsce, akademia gotowania, bazar z produktami eko, mediateka, co-working, lokale handlowo-usługowe, kino letnie, strefy eventowe i masa innych atrakcji, które sprawią, że stanie się ona jednym z najpopularniejszych miejsc na spędzanie wolnego czasu w regionie – mówi o bydgoskiej hali Patryk Maćkowiak, przedstawiciel operatora.

We wtorek (26 października) prezydent Rafał Bruski przekazał wykonawcy remontu pozwolenie na budowę, które umożliwi przeprowadzenie robót we wnętrzach i dostosowanie ich do zaplanowanych funkcji.

– W zakres prac zlecanych przez operatora hali wchodzi między innymi budowa nowych instalacji, prace konserwatorskie przy ścianach wewnątrz obiektu oraz słupach konstrukcyjnych. W hali zamontowana zostanie również antresola, która pozwoli zwiększyć powierzchnię użytkową o dodatkowe 400 metrów kwadratowych – informuje ratusz.

Prace mają zakończyć się wiosną. Hala zostanie otwarta w III kwartale przyszłego roku. Poza przestrzenią gastronomiczną i usługowo-handlową zaplanowano także strefy dedykowane działalności kulturalno-eventowej. – Zagospodarowany zostanie również plac za halą. Będą tam funkcjonować letnie ogródki, mini plaża z leżakami. Ustawiona zostanie też niewielka scena. Możliwe będzie funkcjonowanie plenerowego kina. W tej strefie znajdzie się łącznie około 250 miejsc dla gości – czytamy na stronie urządu miasta.

Większość przestrzeni gastronomicznej została już wynajęta, a wynajem powierzchni usługowo–handlowej ma ułatwić fakt, że uzyskano już pozwolenie na budowę, doprecyzowujące dane na temat punktów handlowych.

Miasto ze swojego budżetu przeznacza na działania związane z halą dwa miliony złotych; swój kapitał inwestuje też operator.

Na podstawie komunikatu Urzędu Miasta Bydgoszczy (Bydgoszcz.pl)

Zdjęcie i wizualizacje: Urząd Miasta Bydgoszczy.pl (Bydgoszcz.pl)

mk Autor