Bydgoszcz 26 paź 18:23 | kp
Zaczyna się budowa parkingu w rejonie Starego Miasta. Będą zmiany w komunikacji publicznej

mat. Urząd Miasta Bydgoszczy

W przyszłym tygodniu – 2 listopada – rozpoczną się prace budowlane przy ul. Grudziądzkiej 9-15 w Bydgoszczy, gdzie ma powstać wielopoziomowy parking. Przewidziane są zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Już w sierpniu ustalono ostateczny wygląd obiektu. Po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń, wykonawca, firma Budimex może przystąpić do budowy. Inwestycja jest realizowana w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. 

Parking będzie miał 6 poziomów, na których pomieści się 570 pojazdów. 30 miejsc przeznaczonych będzie dla osób z niepełnosprawnościami. Obiekt podzielony będzie na dwie części – jedna funkcjonować będzie w systemie Park&Ride, druga – w Strefie Płatnego Parkowania. Elewacja budynku utrzymana będzie w szarościach z pionowymi elementami żaluzyjnymi. W centralnym punkcie zamontowany zostanie zegar, a na ścianach pojawi się pnąca zieleń.

Parking posiadać będzie dwie klatki schodowe wraz z windami. Na jego terenie powstaną także dwa stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych. Poza tym zaparkują tu motocykliści oraz rowerzyści (miejsce przed budynkiem).

Czytaj także: Tak będzie wyglądał wielopoziomowy parking przy ul. Grudziądzkiej [WIZUALIZACJA]

Tymczasowy przystanek

W związku z budową (31 października) zamknięty zostanie parking znajdujący się na terenie planowanej inwestycji. Ratusz informuje, że w celu ułatwienia mieszkańcom dojścia do znajdujących się nieopodal instytucji, utworzone zostaną tymczasowe przystanki. Autobusy nr 51, 52, 55, 56, 58, 59, 60 35N zatrzymają się przy Urzędzie Miasta. W przyszłości w tym miejscu powstanie zatoka autobusowa.

mat. Urząd Miasta Bydgoszczy

Szacuje się, że budowa parkingu potrwa około roku i pochłonie 35 mln złotych. Cześć kosztów – 11,2 mln zł – pozyskano ze środków unijnych (ZIT).

Na podstawie: Urząd Miasta Bydgoszczy

 

kp Autor