Bydgoszcz 18 sie 13:52 | Redaktor
Zaczynają się prace przy utwardzeniu ul. Wejherowskiej i Platynowej

fot. Zarząd Dróg i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

Ulice Wejherowska na Miedzyniu i Platynowa na Osowej Górze zyskają twardą nawierzchnię, nowoczesne oświetlenie i elementy mające poprawić bezpieczeństwo pieszych. Rozpoczynają się prace budowlane. Koszt inwestycji to blisko cztery mln złotych.

Ulice Wejherowska i Platynowa powstaną w oparciu o II edycję wieloletniego programu utwardzania ulic gruntowych. Inwestycje są finansowane w oparciu o środki Miasta. W programie realizowane są zadania, które zdobyły najwięcej punktów w takich kryteriach, jak: gęstość zaludnienia, ważność ulicy lokalnej w układzie transportowym miasta (połączenie z układem dróg podstawowych i innymi drogami twardymi), wskaźnik długości lokalnych dróg gruntowych do sumy długości dróg lokalnych na osiedlu.

Ulica Wejherowska łącząca Nakielską ze Spacerową zyska twardą nawierzchnię na odcinku liczącym około 280 metrów. Na tym odcinku ulica została zaprojektowana jako pieszojezdnia z kostki betonowej. Wykonane zostaną zjazdy na posesje oraz dojścia do posesji. Przy skrzyżowaniu z ul. Spacerową powstanie parking, wyznaczonych zostanie również kilka miejsc parkingowych wzdłuż ulicy. Ulica będzie wyposażona w progi zwalniające, nowe oświetlenie oraz wpusty do kanalizacji deszczowej

Ulica Platynowa ma zostać utwardzona pomiędzy ulicami Kruszyńską i Ptasią, która została zbudowana w poprzedniej edycji wieloletniego programu utwardzania ulic. Pieszojezdnia powstanie na długości 210 metrów. Skrzyżowania z ul. Kanarkową oraz łącznikiem w kierunku ul. Złotej będą miały formę wyniesioną, co ma poprawić bezpieczeństwo. Chodnik pomiędzy posesjami 19 i 21 zyska nawierzchnię mineralną. Przewidziano nowe energooszczędne oświetlenie oraz odwodnienie.

Wykonawcą obu zadań jest firma Betpol. Prace na ul. Wejherowskiej wyniosą prawie dwa mln zł, na ul. Platynowej – ponad 1,8 mln złotych. Przy sprzyjających warunkach pogodowych prace mają potrwać do końca roku.

W tym roku twardą nawierzchnię zyskają jeszcze ulice Odrzańska w Brdyujściu oraz Wycieczkowa w Opławcu, a także ulice Strusia, Sowia i Rajdowa.

Czytaj także: Kolejne ulice utwardzane płytami ażurowymi. Trwają prace

komunikat Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, zmiany - red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor