Pakt Ribbentrop – Mołotow. Cień nad suwerennością Polski [HISTORIA]

Krzysztof Drozdowski | 17 wrz 10:25 Podpisane 23 sierpnia 1939 roku porozumienie między III Rzeszą a ZSSR zaważyło na losach II Rzeczpospolitej. Zaatakowana najpierw z zachodu, po agresji Sowietów, która nastąpiła 17 września 1939 roku, nie była w stanie się obronić na tyle długo, by móc realnie liczyć na otrzymanie pomocy militarnej ze strony Francuzów czy też Brytyjczyków.

Cenne odkrycie w Płowcach na Kujawach

Krzysztof Drozdowski | 7 wrz 10:27 W niedzielę 04.09.2022 w samym centrum Płowiec zorganizowane zostały poszukiwania wykrywaczami metalu przez Stowarzyszenie Poszukiwawczo Historyczne Łokietek. Na Kujawy zjechali się detektoryści z całej Polski oraz zagranicy w bardzo licznej grupie. Już po kilku godzinach eksploracji pól odnalezione zostały pierwsze sensacyjne zabytki- dwa średniowieczne groty bełtu oraz kilka grotów...

Spacer po staropolskiej Bydgoszczy [HISTORIA]

Redaktor | 10 lip 11:14 Jak kształtowała się Bydgoszcz po lokacji przez Kazimierza Wielkiego i co z najdawniejszych czasów zachowało się do dzisiaj? Zapraszamy na spacer po Bydgoszczy okresu staropolskiego – i nie tylko.

Tak projektowano gmach bydgoskiej poczty

kd | 16 cze 10:20 Neogotycki gmach urzędu pocztowo-telegraficznego, wzniesiony w latach 1883-1885 u zbiegu ulic Stary Port i Pocztowej był kolejnym związanym z instytucją pocztową usytuowanym w tym rejonie, „domykając” z czasem zabudowę pocztową zawartą między ulicami: Jagiellońską, Druckiego-Lubeckiego, Stary Port i Pocztową.

MKiDN: Polska i Ukraina wspólnie będą pracować nad rozwiązaniem wrażliwych kwestii dot. pamięci narodowej

kd | 5 cze 12:04 Współpracę utrzymaną w duchu wzajemnego szacunku i zrozumienia przy rozwiązywaniu wszystkich ważnych i wrażliwych kwestii związanych z pamięcią narodową obu państw zakłada podpisane w środę w Kijowie memorandum pomiędzy Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego a Ministerstwem Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy o współpracy w obszarze pamięci narodowej.