Tu był przystanek autobusowy! Pamiętacie taki plac Kościeleckich

kd | 4 sty 09:34 Miejski dworzec autobusowy w Bydgoszczy powstał w 1933 roku staraniem władz miejskich. Urządzono go na dotychczas niezabudowanej działce przy placu Kościeleckich 3. Co interesujące przez mniejszą, północną część tejże działki, przyległą do ul. Magdzińskiego, przepływała niegdyś odnoga Brdy (w XVII-XVIII w. zapiaszczona i zasypana), która spełniała rolę zewnętrznej fosy...

Wojciech Korfanty w Bydgoszczy [KARTKA Z KALENDARZA]

kd | 24 lis 2021 Dokładnie 90 lat temu, na łamach „Dziennika Bydgoskiego”, ukazała się relacja z wizyty Wojciecha Korfantego w Bydgoszczy (23.11.1931). Dla wielu bydgoszczan, zważywszy na ich chadeckie konotacje, był to ważny dzień.

Trwają prace ekshumacyjne w grobie Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza

kd | 17 lis 2021 15 listopada br. zespół Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN przeprowadził na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie prace ekshumacyjne, których celem jest ostateczne wyjaśnienie wątpliwości związanych z miejscem pochówku Marszałka Polski i Naczelnego Wodza Edwarda Śmigłego-Rydza.

Żywa lekcja historii Leokadii Teresy Majewicz

Krzysztof Drozdowski | 23 paź 2021 Przeżyła piekło sowieckiego gułagu i wraz z Armią Andersa przedostała się na Zachód. W czwartek (14 października) w Sali im. Jeremiego Przybory w gmachu Polskiego Radia PiK odbyło się spotkanie z Leokadią Teresą Majewicz.