Rocznica zakończenia II wojny światowej. 8 czy 9 maja?

Krzysztof Drozdowski | 8 maj 08:26 2 września 1945 r. skapitulowało Cesarstwo Japonii. Było to skutkiem zrzucenia dwóch bomb atomowych przez Stany Zjednoczone na Hiroszimę i Nagasaki. Od samego początku, czyli od 1945 roku trwa jednak spór o datę zakończenia drugiej wojny światowej na froncie europejskim.

Powstanie antyszwedzkie w Bydgoszczy

Krzysztof Drozdowski | 22 kwi 09:58 22 kwietnia w Bydgoszczy wybuchło powstanie antyszwedzkie. Mieszkańcy miasta wspomagani przez wojska koronne odbili miasto. W ciągu najbliższych miesięcy miasto przechodziło z rąk do rąk.

14 kwietnia obchodzimy święto chrztu Polski

Krzysztof Drozdowski | 14 kwi 13:39 22 lutego 2019 roku uchwalone zostało święto państwowe upamiętniające chrzest Polski. Musimy sobie zdać sprawę, że jest to święto mocno symboliczne, data - umowna. 

Wielkanoc z bydgoskimi ułanami

Krzysztof Drozdowski | 12 kwi 14:38 Święta Wielkanocne to najważniejsze święta w chrześcijaństwie. O tym jak wyglądały świąteczne uroczystości u ułanów z 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich pisze Krzysztof Drozdowski

IPN wirtualnie przypomni o Zbrodni Katyńskiej

kd | 3 kwi 19:07 Wykład online, wirtualna promocja materiałów edukacyjnych, koncert patriotyczny, telewizyjny reportaż edukacyjny i upamiętnienia. To wszystko przygotował IPN w ramach 80 rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Minister Goebbels wizytuje Bydgoszcz

Krzysztof Drozdowski | 7 mar 13:52 Bydgoszcz, a właściwie wówczas niemiecki Bromberg, chętnie odwiedzali bonzowie III Rzeszy. Z najważniejszych postaci nazistowskich Niemiec w naszym mieście nie pojawili się jedynie Adolf Hitler i Hermann Göring.