Jak doszło do klęski Hitlera? [KSIĄŻKA]

Redaktor | 28 gru 13:39 Do 1941 r. wydawało się, że nikt nie jest w stanie go powstrzymać. O tym, co doprowadziło do końca militarnych sukcesów Hitlera, przeczytamy w nowej książce Andrew Nagorskiego.

Bydgoski Marsz Pamięci „Burego”

Redaktor | 27 lis 2019 W 106 rocznicę urodzin Kapitana Romualda Rajsa "Burego" Bydgoscy Patrioci zapraszają na organizowaną przez nich w naszym mieście uroczystość.

Sługa swego miasta. O Leonie Barciszewskim opowie redaktor Sowińska

Redaktor | 18 lis 2019 Bydgoski Klub „Grota” zaprasza na spotkanie, podczas którego redaktor Hanna Sowińska, dziennikarka „Gazety Pomorskiej”, wygłosi prelekcję o życiu ostatniego przedwojennego prezydenta Bydgoszczy Leona Barciszewskiego. Wystąpienie nosi tytuł: „Sługa swego miasta”.

III Rzesza wobec polskich księży. Wykład w Muzeum Okręgowym

Redaktor | 18 paź 2019 19 października przypada Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Z tej okazji Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na wykład Wiesława Trzeciakowskiego „Polityka III Rzeszy wobec katolickiego duchowieństwa polskiego na przykładzie Bydgoszczy w latach 1939-1945”. 

Tablicę pamięci generała Nowka odsłonili w Urzędzie Wojewódzkim

Redaktor | 28 wrz 2019 Jedna z sal w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim od piątku (27 września) nosi imię generała brygady Zbigniewa Nowka, byłego szefa Urzędu Ochrony Państwa i Agencji Wywiadu. Pamiątkową tablicę odsłonili wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i bliscy generała.

Wojenne sekrety Bydgoszczy ujawni w bibliotece

Redaktor | 13 wrz 2019 W piątek (13 września) Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy (Stary Rynek 22-24) zaprasza na wieczór autorski połączony z promocją książki „Wojenne sekrety Bydgoszczy” Krzysztofa Drozdowskiego.

Złamali szyfr Enigmy, zostaną upamiętnieni w Panteonie Narodowym

Redaktor | 5 wrz 2019 Urny z ziemią pochodzącą z miejsc śmierci lub pochówków polskich matematyków, którzy złamali kod Enigmy - Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego- złożone zostaną w piątek (6 września) do sarkofagu w Kryptach Panteonu Narodowego w kościele św. św. Piotra i Pawła w Krakowie.

Oddali hołd tym, którzy z odwagą odpowiedzieli na wołanie Ojczyzny o pomoc [ZDJĘCIA]

Redaktor | 1 wrz 2019 Obchody 80. rocznicy zbrodniczej napaści Niemiec na Polskę, która stała się początkiem II wojny światowej, rozpoczęły się od złożenia kwiatów na Cmentarzu Bohaterów Bydgoszczy. W samo południe okolicznościowe uroczystości odbyły się na Starym Rynku. O okrucieństwach wojny i niemieckich zbrodniach mówił prezydent Rafał Bruski i wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski.