Tajna siedziba bydgoskiego wywiadu

Krzysztof Drozdowski | 8 sie 2021 W ostatnich latach wiele uwagi poświęca się badaniom nad działalnością polskich służb wywiadowczych i kontrwywiadowczych. Rzadziej wspomina się o zapleczu technicznym, miejscach, w których pracownicy wywiadu pełnili swą codzienną służbę. Jedno z nich mieściło się w Bydgoszczy.

IPN wznowił poszukiwania na bydgoskiej łączce

kd | 13 lip 2021 Wczoraj tj. 12.07.2021 r. specjaliści Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN rozpoczęli kolejny etap prac poszukiwawczych na terenie cmentarza komunalnego przy ulicy Kcyńskiej w Bydgoszczy.

Los Angeles Times szkaluje Polaków, IPN odpowiada

kd | 27 cze 2021 Drugą co do liczebności (po Żydach) grupą ofiar wymordowanych przez Niemców w obozach Auschwitz-Birkenau byli Polacy. Przypisywanie Polsce współudziału w tym ludobójstwie jest fałszowaniem historii, tuszowaniem zbrodni reżimu Hitlera oraz brutalnym poniewieraniem pamięci ofiar - czytamy w oświadczeniu IPN.

Bydgoszczanin w Wehrmachcie [HISTORIA]

Krzysztof Drozdowski | 26 cze 2021 Podpisanie niemieckiej volkslisty wiązało się z zaciągnięciem mężczyzny do wojska. Odmowa mogła się wiązać z represjami, włącznie z wywiezieniem całej rodziny do obozu koncentracyjnego.

Niemiecki poseł obarcza Polskę winą za II wojnę światową

kd | 10 cze 2021 Zdaniem niemieckiego posła Aleksandra Gaulanda, lidera AfD decyzja Stalina o pakcie z Hitlerem w 1939 roku była słuszna, a Polska stała na drodze do powstrzymania III Rzeszy, bo nie chciała sowieckich wojsk na swoim terenie. Jego słowa wywołały falę krytyki.