Niesamowite znalezisko w lesie. Na odkrycie czekało 76 lat [GALERIA]

Krzysztof Drozdowski | 17 kwi 2021 Podczas prowadzenia prac sadzenia, na terenie Nadleśnictwa Karnieszewice, odkopano kankę po mleku wraz z osobistymi rzeczami należącymi do żołnierza Wehrmachtu i leśnika, wówczas mieszkającego na terenie Prus Wschodnich, dzisiaj zaś stanowiących okolice Ełku.

1055 rocznica Chrztu Polski [KARTKA Z KALENDARZA]

Krzysztof Drozdowski | 14 kwi 2021 22 lutego 2019 roku uchwalone zostało święto państwowe upamiętniające chrzest Polski. Musimy sobie zdać sprawę, że jest to święto mocno symboliczne, data - umowna.

Święta Wielkanocne z bydgoskimi ułanami

Krzysztof Drozdowski | 4 kwi 2021 Święta Wielkanocne to najważniejsze święta w chrześcijaństwie. O tym jak wyglądały świąteczne uroczystości u ułanów z 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich pisze Krzysztof Drozdowski.

Mina przeciwpiechotna na posesji w Strzelnie

kd | 18 mar 2021 Mieszkaniec Strzelna podczas prac ogrodowych wykopał minę przeciwpiechotną z czasów II wojny światowej. Niebezpiecznym przedmiotem już zajęli się wojskowi saperzy z Inowrocławia.

Czy w Bydgoszczy powstanie mural na 22. rocznicę wejścia do NATO? MON ogłosiło konkurs

kd | 12 mar 2021 Mural może opowiadać o bohaterstwie, sile i odwadze naszych żołnierzy, dawniej i dziś. Ministerstwo Obrony Narodowej w 22 rocznicę wejścia Polski do NATO ogłosiło konkurs dotacyjny dla organizacji pozarządowych pod hasłem "MUR,ALE HISTORIA WOJSKA POLSKIEGO". Dzięki konkursowi można otrzymać dofinansowanie na działania patriotyczno-edukacyjne i mural. Na realizację zadań MON...

Prawo rzecz święta... Buda dla psa

kd | 9 mar 2021 Przestrzeganie przepisów budowlanych to obowiązek. W tym względzie przykładem rzetelności jest rentierka, posiadaczka psów i właścicielka nieruchomości przy obecnej ulicy Gdańskiej 89 w Bydgoszczy Antonia Westfeld.

Czarny dom przy ulicy Długiej 35

Redaktor | 5 mar 2021 Najwyraźniej ktoś pozazdrościł urody toruńskiemu hotelowi „Heban” – czarnemu jak smoła z zieloną stolarką. Jego pierwotną, tak nietypową kolorystykę fasady ustalili konserwatorzy w wyniku badań stratygraficznych warstw malarskich.

Ach! Co to była za firma - Chudziński & Maciejewski

Redaktor | 2 mar 2021 Dwaj młodzi kupcy, doskonale wyedukowani spotkali się w 1920 roku w Bydgoszczy i wspólnie stworzyli przedsiębiorstwo o ogólnopolskiej renomie. Zanim tak się stało zdobyli doświadczenie w handlu pracując na kierowniczych stanowiskach, Walery Chudziński w berlińskiej firmie Wertheima oraz bławatnej „Rudolf Herzog”, a Władysław Maciejewski w Manheim w firmie H. Wronkera oraz...