Kolejowe przedbramię portów morskich. MOB zaprasza na sobotni spacer historyczny

kd | 19 sie 2021 Pierwsze pospieszne pociągi z Bydgoszczy do Berlina docierały do celu po 13 godzinach. Bydgoska Dyrekcja Kolei Wschodniej była instytucjonalną potęgą w Europie, a jej wybitny dyrektor Albert von Maybach został Honorowym Obywatelem Bydgoszczy. Więcej dowiecie się na Spacerze Historycznym – Kolejowa Bydgoszcz, na który zaprasza Muzeum Okręgowe.

Z szablą w dłoni ruszył w pościg za rewolwerowcem.

Krzysztof Drozdowski | 14 sie 2021 Bydgoscy ułani słynęli z krewkiego charakteru. Pomimo wielu incydentów, których dopuszczali się kawalerzyści trzeba powiedzieć, że ze wszech miar honor bym im najcenniejszy. Rodziło to wielokrotnie zatargi choćby z miejscowymi restauratorami. Honor w połączeniu z odwagą dawał jednak wymierne korzyści moralne.

Tajna siedziba bydgoskiego wywiadu

Krzysztof Drozdowski | 8 sie 2021 W ostatnich latach wiele uwagi poświęca się badaniom nad działalnością polskich służb wywiadowczych i kontrwywiadowczych. Rzadziej wspomina się o zapleczu technicznym, miejscach, w których pracownicy wywiadu pełnili swą codzienną służbę. Jedno z nich mieściło się w Bydgoszczy.

IPN wznowił poszukiwania na bydgoskiej łączce

kd | 13 lip 2021 Wczoraj tj. 12.07.2021 r. specjaliści Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN rozpoczęli kolejny etap prac poszukiwawczych na terenie cmentarza komunalnego przy ulicy Kcyńskiej w Bydgoszczy.