Odrodzona Ojczyzna na wojennej ścieżce

Krzysztof Drozdowski | 22 lis 13:30 Odzyskana w 1918 roku niepodległość była dopiero preludium do utrwalenia polskiej państwowości. Praktycznie nieuregulowana kwestia polskich granic była przyczyną konfliktów ze wszystkimi sąsiednimi państwami. Wojna mogła wybuchnąć w każdym momencie.

11 listopada. Dzień, jak każdy inny? [HISTORIA]

Krzysztof Drozdowski | 11 lis 09:42 Co 11 listopada 1918 roku działo się w Bydgoszczy? Miasto było areną działań rewolucyjnych – dokonywanych przez niemieckich żołnierzy, zawiedzionych porażką na froncie I wojny światowej.

Była szansa na powstanie bydgoskie w 1919 roku ?

Krzysztof Drozdowski | 11 paź 17:13 Powstanie Wielkopolskie do Bydgoszczy nigdy nie dotarło. Pomimo to mieszkańcy czynnie włączyli się w akcję pomocy walczącym. Organizowali przerzut ochotników, prowadzili działania szpiegowskie, a nawet planowali wybuch powstania w mieście.

Co skrywa zamek w Świeciu? Kolejne sensacyjne odkrycia

Jarosław Aleksander | 22 sie 09:50 Zamek pokrzyżacki w Świeciu to obiekt znany na mapie turystycznej. XIV wieczna konstrukcja imponuje wspaniałą wieżą z której rozpościera się piękny widok. Jednak zamek ten skrywa nadal swoje tajemnice a archeolodzy wciąż dokonują tu zaskakujących odkryć.

Wystawa IPN o wojnie 1920 roku otwarta [GALERIA]

Krzysztof Drozdowski | 19 sie 14:53 Od środy (19 sierpnia) mieszkańcy Bydgoszczy mogą oglądać wystawę dotyczącą historii wojny polsko-bolszewickiej, przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej.

Straty wojenne powróciły do bydgoskiego muzeum [ZDJĘCIA]

kd | 6 sie 15:09 W środę, 5 sierpnia 2020 r., w siedzibie Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy im. Leona Wyczółkowskiego, odbyła się skromna uroczystość oficjalnego, symbolicznego przekazania właścicielom, w tym Muzeum Okręgowemu oraz Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zbiorów i dzieł odzyskanych przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, w ramach...