Historia 16 kwi 16:56 | Redaktor
Bitwa o Bydgoszcz [CZWARTKI Z HISTORIĄ NAJNOWSZĄ]

fot. Klub Grota

Książka dr. hab. Łukasza Nadolskiego poświęcona walkom o Bydgoszcz w 1945 r. będzie okazją do dyskusji o najnowszej historii Polski.

Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Bydgoszczy zaprasza na kolejne spotkanie w Delegaturze IPN w Bydgoszczy z cyklu „Czwartki z Historią Najnowszą”.

W czwartek (25 kwietnia) o godz. 17.00 w siedzibie Delegatury IPN w Bydgoszczy przy ul. W. Teskowej 1 odbędzie się dyskusja z dr. hab. Łukaszem Nadolskim (Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy) na temat bitwy o Bydgoszcz w styczniu 1945 r.

Okazją do spotkania jest wydana niedawno przez dr. hab. Łukasza Nadolskiego książka poświęcona walkom o Bydgoszcz w 1945 r. Publikacja szczegółowo opisuje działania bojowe i straty obu stron. Powstała w oparciu o kwerendę archiwalną dokumentów polskich, niemieckich, rosyjskich, łotewskich i amerykańskich, jak również wspomnienia uczestników i świadków walk. Książkę wzbogacają liczne mapy i zdjęcia.

„Czwartki z Historią Najnowszą” to cykl spotkań zainaugurowany w styczniu tego roku. Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” zaprasza historyków i specjalistów z zakresu historii Polski XX wieku oraz organizuje promocję nowości książkowych. Spotkania odbywają się w ostatnie czwartki miesiąca.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor