Historia 29 cze 2020 | Redaktor
Szukają historii Pomorzanina. Podziel się fotosem, anegdotą

Pomorzanin, ul. Gdańska 10/fot. Anna Kopeć, archiwum

Zapraszamy, byście stali się częścią naszej wystawy! Szukamy starych zdjęć, wycinków, opowieści, które mogłyby stać się jej częścią – zapowiadają nowi właściciele Pomorzanina. Wkrótce w kinie zostaną wyeksponowana zbiory historyczne.

Przygotowywana wystawa będzie poświęcona „nieistniejącym, kultowym miejscom z innych miast: na ich miejscu powstały markety, apartamentowce i inne komercyjne obiekty” - a także Pomorzaninowi, który uniknął takiego losu. Na ekspozycji znajdzie się część archiwaliów ze zbiorów placówki.

Wszyscy mieszkańcy zaproszeni są do współtworzenia przedsięwzięcia. „Bywaliście w Pomorzaninie z rodziną, szkołą, znajomymi? Pracowaliście w kinie lub znacie kogoś, kto był z nim związany? Macie w domu fotosy, plakaty, ulotki? Niech Wasze wspomnienia też znajdą się na naszej wystawie!” - piszą organizatorzy.

Skontaktować się z nimi można za pośrednictwem fanpage’a na Facebooku lub adresu e-mail: kontakt@kinopomorzanin.pl.

Obecnym właścicielem budynku przy ul. Gdańskiej 10 jest firma Moderator Inwestycje, która chce przywrócić kultowemu miejscu dawną świetność. W 2019 roku obiekt zyskał nowych dach, wkrótce remont przejdzie wnętrze.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor