Komunikacja 9 lut 2021 | Redaktor
Autobus hybrydowy wyjechał na ulice Bydgoszczy

Autobus nie jest pomalowany w barwy miejskie, można go rozpoznać po białym kolorze/mat. Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej

Od 9 do 12 lutego roku Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Bydgoszczy będą testować autobus hybrydowy MAN Lion's City Efficient Hybrid. Autobus kursuje na linii nr 74.

Pojazd hybrydowy wykorzystuje energię elektryczną odzyskaną w czasie hamowania. Silnik elektryczny jest wykorzystywany podczas ruszania i zwalniania, a na trasie autobus napędza zwykły silnik diesla.

Pojazd, którym już można przejechać się po Bydgoszczy, ma ponad 12 metrów długości, dwoje drzwi, jest nieskopodłogowy. Posiada 35 miejsc siedzących. Wyposażony został w wiele systemów wspomagających pracę kierowcy. To wyjątkowo przydatne podczas manewrowania autobusem w obrębie istniejących ścieżek rowerowych czy wąskich uliczek osiedlowych.

fot. ZDMiKP

Nowy pojazd będzie testowany przez kilku kierowców, równolegle z dotychczas używanymi autobusami, co pozwoli porównać nie tylko wysokość spalania tych pojazdów, ale również wykorzystanie ich w codziennym użytkowaniu.

Autobus posiada ograniczoną informację pasażerską w pojeździe (wyłącznie wizualną), w którym podane zostaną nr linii i przystanek końcowy.

W internetowych rozkładach jazdy, autobus hybrydowy został oznaczony jako 74H.
Nie będzie w nim możliwości zakupu biletu kartą kredytową, nie są te z odtwarzane zapowiedzi głosowe.

To kolejne testy autobusów hybrydowych w Bydgoszczy. Na przełomie sierpnia i września ubiegłego roku MZK testowały autobus hybrydowy Mercedes Citaro Hybryd.

komunikat Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, zmiany - red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor