Komunikacja 4 sty 2022 | mk
Budowa i przebudowa. Trwają prace przy dwóch fordońskich ulicach

fot. Zarząd Dróg i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

Dojazd do kilkunastu bloków mają ułatwić prace prowadzone w Nowym Fordonie. Na ul. P. E. Strzeleckiego wymieniona zostanie nawierzchnia, a 200-metrowy fragment ul. Studenckiej budowany jest od podstaw.

– Na terenach pomiędzy ulicami Kaliskiego i Studencką powstało już kilkanaście budynków wielorodzinnych. Obecnie budowane są kolejne bloki. Wraz z nimi inwestor zdecydował się w porozumieniu z Miastem zbudować nowy układ komunikacyjny zapewniający dojazd do nowych budynków oraz poprawiając obsługę istniejących już obiektów – czytamy na stronie Zarządu Dróg Miejskich w Bydgoszczy.

Na ul. P. E. Strzeleckiego, na odcinku od S. Kaliskiego do Studenckiej, kostka betonowa zastąpi nawierzchnię z ażurowych płyt; budowana jest kanalizacja deszczowa, zaplanowano również chodniki i miejsca postojowe.

Trwa również budowa 200-metrowego odcinka ul. Studenckiej w kierunku ul. Akademickiej.

Zarówna ul. Strzeleckiego i nowy fragment ul. Studenckiej będą mieć jezdnie o szerokości sześciu metrów i chodniki o szerokości dwóch metrów. Powstanie łącznie 60 miejsc parkingowych. - Warto podkreślić, że od ul. Studenckiej wzdłuż ul. Akademickiej zostanie również dobudowany chodnik. Inwestor planuje zakończyć prace w połowie bieżącego roku – przekazują drogowcy.

Zdjęcia: ZDMiKP w Bydgoszczy

Na podstawie komunikatu ZDMiKP w Bydgoszczy

mk Autor