Komunikacja 9 kwi 15:12 | mk
Budowa ul. Siedleckiej dobiega końca

fot. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

W ciągu miesiąca mają zakończyć się podstawowe prace na około 300-metrowym odcinku ul. Siedleckiej na Czyżkówku. Drogowcy chcą poprowadzić tędy autobusy komunikacji miejskiej.

W związku z inwestycjami prowadzonymi przez miejskiej wodociągi, utwardzanie ulicy Siedleckiej zostało podzielone na dwa etapy. Pierwszy zakończył się w kwietniu ubiegłego roku. Na odcinku o długości kilometra powstały wówczas nowa nawierzchnia, chodniki, oświetlenie, progi zwalniające i oznakowanie. - Ulica została przystosowana do poruszania się miejskich autobusów, powstały przystanki. (...) Dzięki inwestycji poprawił się też dojazd do posesji oraz zwiększyło bezpieczeństwo pieszych - chwali Zarząd Dróg i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Drugi etap dotyczy ok. 300-metrowego odcinka ulicy, między posesjami 114-144. - Ten odcinek również zyskuje nowy chodnik, nawierzchnię i elementy poprawiające bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Przygotowano już podbudowę i ustawiono krawężniki - przekazują drogowcy.

fot. ZDMiKP w Bydgoszczy

Trwają prace brukarskie, a przy odpowiedniej pogodzie ułożona ma zostać asfaltowa nawierzchnia.

Główne prace mają zostać sfinalizowane się na przełomie kwietnia i maj. Po zakończeniu odbiorów ulicą zaczną jeździć autobusy komunikacji miejskiej.  

Oba etapy inwestycji wyniosły 5,8 mln złotych. Budowa jest realizowana w ramach pierwszej edycji Wieloletniego Programu Utwardzania Ulic Gruntowych zlokalizowanych na terenie miasta Bydgoszczy.

Na podstawie: Zarząd Dróg i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

mk Autor