Komunikacja 4 lip 2020 | kp
Buspasy w Myślęcinku prawie gotowe. Trwają prace wykończeniowe

fot. ZDMiKP

Przy ulicy Gdańskiej w Myślęcinku prace związane z budową buspasów dobiegają końca. Ułożono już nawierzchnię i nasadzono część roślinności – drzew i krzewów. Inwestycja warta 10 milionów złotych ma zakończyć się za niecały tydzień.

Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy w październiku zeszłego roku informował o rozpoczęciu prac przy budowie buspasów na ul. Gdańskiej – od wiaduktu nad torami do pętli autobusowej w Myślęcinku. Wówczas zaplanowano także prace związane z powstaniem bezpiecznego ronda na połączaniu z ul. Rekreacyjną, które w czerwcu tego roku zostało udostępnione do ruchu. Do gotowego do użytku ronda niedługo dołączą buspasy. Prace związane z ich budową dobiegają końca. Inwestycja pochłonęła 10 milionów złotych, a roboty mają zakończyć się w sobotę – 10 lipca.

Na całym odcinku ułożono nawierzchnię, a obecnie trwa nasadzanie zieleni oraz prace porządkowe i wykończeniowe. Buspasy planowo mają usprawnić ruch komunikacji miejskiej – ułatwią przejazd autobusom linii nr 52,93 i 94.

fot. ZDMiKP

– Na ul. Rekreacyjnej realizowane są ostatnie prace przy układaniu chodników. Zatoka autobusowa na ul. Gdańskiej (za wiaduktem) w stronę pętli w Myślęcinku została już udostępniona do ruchu. Na ukończeniu są prace przy pozostałych przystankach autobusowych, które już niebawem również zostaną przekazane pasażerom – informuje ZDMiKP.

fot. ZDMiKP

Dla bezpieczeństwa mieszkańców w obrębie pętli autobusowej w Myślęcinku powstały azyle dla pieszych, które ułatwiają przekraczanie drogi w trakcie rozbudowy. Ponadto zamontowano już wiaty przystankowe i sygnalizatory świetlne.

fot. ZDMiKP

W związku z trwającymi pracami kierowcy mogą spodziewać się drobnych zwężeń drogi i ograniczeń prędkości.

fot. ZDMiKP

To jednak nie koniec zmian - na przyszły rok ZDMiKP zapowiedziało, że w ramach innego projektu powstanie parkingu przy pętli tramwajowej. Projekt przewiduje miejsca dla 125 pojazdów. Będzie to parking typu P+R (parkuj i jedź), który umożliwi wygodną przesiadkę na tramwaj.

źródło: ZDMiKP 

kp Autor