Komunikacja 29 lis 15:33 | kp
Doświetlone przejścia i nowe nawierzchnie. Zmiany na ul. Jagiellońskiej

fot. ZDMiKP

Już od ponad tygodnia na ul. Jagiellońskiej trwa remont nawierzchni. Aktualnie drogowcy skupiają się na odcinku od ronda Fordońskiego w stronę ul. Łużyckiej. Wcześniej zakończono prace przy torowisku oraz doświetlono wszystkie przejścia dla pieszych, które nie są wyposażone w sygnalizację.

Najpierw przystąpiono do frezowania nawierzchni wewnętrznego pasa ruchu ul. Jagiellońskiej. – Po usunięciu warstw asfaltu okazało się, że konieczne będą dodatkowe prace przy wymianie części podbudowy – przyznaje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Po ułożeniu nawierzchni odnowione zostanie oznakowanie poziome. Zgodnie z planem prace mają zakończyć się w pierwszej połowie grudnia. Całe zadanie to koszt 600 tysięcy złotych.

fot. ZDMiKP

Tegoroczne zmiany na ul. Jagiellońskiej

W tym roku drogowcy zajęli się także torowiskiem ul. Jagiellońskiej – zagęścili i uzupełnili podtorze. Poza tym bezpieczniej zrobiło się na przejściach dla pieszych, które nie są wyposażone w sygnalizację świetlną. Na wysokości ul. Łużyckiej, M. Piotrowskiego i K. Gotowskiego pojawiły się dodatkowe oprawy świetlne, które pozwolą kierowcom lepiej dostrzec pieszych.

fot. ZDMiKP

Poza remontem ulicy Jagiellońskiej drogowcy kończą równocześnie prace przy remontach nawierzchni ul. Kruszyńskiej na Osowej Górze, krótkim odcinku ul. Wojska Polskiego na Wyżynach (od wiaduktu do kładki) oraz ul. Stawowej.

źródło: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej

kp Autor