Komunikacja 17 sie 2020 | Redaktor
Kolejna zmiana organizacji ruchu na S5 [KOMUNIKAT]

mat. Budimex SA

17 sierpnia o godzinie 13.00 nastąpi istotna zmiana organizacji ruchu na S5, na węźle drogowym Świecie Północ w miejscowości Morsk. Budimex, wykonawca budowy odcinka drogi od Dworzyska do Nowych Marz, zamknie łącznice wjazdowe i wyjazdowe ze Świecia w kierunku Bydgoszczy i Gdańska.

Na czas przebudowy tego węzła firma przekieruje ruch na tymczasowe rondo wybudowane w ciągu drogi DK 5. Planowany termin zakończenia prac na węźle to 30 maja 2021 roku.

Budowa 23-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S5 Nowe Marzy – Bydgoszcz (granica woj. kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego) jest realizowana przez Budimex na zlecenie GDDKiA. W ramach kontraktu, na odcinku Nowe Marzy – Świecie Południe (Dworzysko), generalny wykonawca jest odpowiedzialny m.in. za budowę pięciu węzłów: Nowe Marzy, Sartowice, Świecie Północ, Świecie Zachód, Świecie Południe. Docelowo droga ekspresowa S5 ma połączyć aglomeracje wrocławską, poznańską, bydgoską i pośrednio także Gdańsk.

To kolejna z wprowadzonych zmian w organizacji ruchu na S5. Od piątku (14 sierpnia) pomiędzy węzłem Bydgoszcz a skrzyżowaniem w miejscowości Borówno ruch pojazdów został skierowany przez wykonawcę, firmę Kobylarnia, na nowo wybudowaną, północną jezdnię drogi. Więcej o tej zmianie czytaj tutaj

komunikat firmy Budimex SA i archiwum TB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor