Komunikacja 21 sty 14:51 | Redaktor
Koniec przejeżdżania na czerwonym. Na dwóch skrzyżowaniach pojawią się rejestratory

Zdjęcia ilustracyjne, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

- Główny Inspektorat Transportu Drogowego planuje rozbudowę systemu urządzeń rejestrujących wykroczenia drogowe - informują bydgoscy drogowcy. Urządzenia zostaną zamontowane także w naszym mieście.

Nowy sprzęt ma pojawić się w 30 lokalizacjach na terenie całego kraju. W Bydgoszczy przewidziano montaż na dwóch skrzyżowaniach: Trasy Uniwersyteckiej z ulicą Jagiellońską (przy dworcu PKS) oraz ulic kard. S. Wyszyńskiego i M. Curie-Skłodowskiej.

Urządzenia będą rejestrować niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. „Głównym celem nowej inwestycji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego na skrzyżowaniach, na których dochodzi do największej liczby zdarzeń drogowych. Urządzenia rejestrujące będą wchodziły w skład Systemu Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym”  - informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Wyłoniony wykonawca na dostawy, montaż i testy urządzeń w calej Polsce będzie miał półtora roku.

Bydgoscy drogowcy w komunikacie przypominają również o swoich działaniach rzecz bezpieczeństwa: doświetlaniu przejść, budowie infrastruktury rowerowej, instalacji urządzeń BRD (wyniesionych przejść, progów, separatorów, azyli dla pieszych, sygnalizacji świetlnej, znaków na fluorescencyjnym podkładzie itp.).

źródło: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor