Komunikacja 24 lis 14:25 | kp
Obwodnica Bydgoszczy będzie przejezdna jeszcze w tym roku

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Trwają prace przy budowie zachodniej części obwodnicy Bydgoszczy w ciągu trasy S5. Inwestycja ma ułatwić poruszane się kierowcom po Metropolii Bydgoszcz i będzie udostępniona do użytku jeszcze w tym roku.

Roboty wykończeniowe, m.in. montaż zabezpieczeń i malowanie oznakowań, prowadzone są na węźle Bydgoszcz Zachód. Odcinek ma znaczenie dla przejezdności całej trasy: po jego uruchomieniu możliwe będzie wjechanie na zbudowane jezdnie pomiędzy Pawłówkiem i Tryszczynem, a dalej na gotową część obwodnicy (pomiędzy węzłami Bydgoszcz Opławiec i Bydgoszcz Północ).

fot. UMB

Równocześnie trwają prace na odcinku pomiędzy węzłami Bydgoszcz Zachód i Bydgoszcz Błonie, gdzie budowane są brakujące jezdnie w Lisim Ogonie. Dokończane są także roboty na moście nad Kanałem Bydgoskim oraz wiaduktach nad linią kolejową.

fot. UMB

Poza tym prace dobiegają końca na wschodniej jezdni od węzła Bydgoszcz Błonie w stronę Lisiego Ogona, gdzie ułożono nawierzchnie i wyposażono drogę w elementy bezpieczeństwa. – Węzeł Lisi Ogon wyposażany jest w zabezpieczenia. Po udrożnieniu wiaduktów i łącznic możliwa będzie budowa ronda pod obiektem – przekazuje bydgoski ratusz.

fot. UMB

Pod koniec października zaawansowanie robót dla wynoszącego 13-kilometrowego odcinka Błonie–Opławiec wyniosło ponad 82 proc. Inwestycja prowadzona jest przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Budowa odcinka od Bydgoszczy do autostrady A1 w Nowych Marzach to koszt ponad 2 mld zł, z czego połowa pochodzi ze środków unijnych. 

źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy, GDDKiA

 

kp Autor