Komunikacja 30 sie 16:09 | mk
Od 1 września wracają „szkolne” rozkłady jazdy. Zamknięcie torowiska przy moście Kazimierza Wielkiego przełożone

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przypomina, że od środy (1 września) w dni powszechnie na liniach 52, 54, 69,73/76, 83, 89, 92, 94, 31N, 32N i 33N będą obowiązywać szkolne rozkłady jazdy. Przewidziano też tymczasowe zmiany w związku z robotami na ul. Fordońskiej i Fredry.

Od 4 września linia nr 82 przestanie kursować na wydłużonym odcinku do Lasu Gdańskiego. Duże zmiany w komunikacji miejskiej będą wiązać się z zamknięciem torowiska na ul. Fordońskiej przy moście Kazimierza Wielkiego. Zamknięcie, pierwotnie zaplanowane na 3-6 września, zostało przełożone na 10-13 września. W tym terminie tramwaje z Fordonu będą kursować do pętli Wyścigowa, a od strony centrum do pętli Bałtycka. Pomiędzy ul. Bałtycką a Wyścigową uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.

Torowisko zostanie zamknięte na potrzeby montażu rozjazdów nakładkowych, które pozwolą zachować ciągłość ruchu tramwajowego na ul. Fordońskiej w czasie robót przy budowie nowych mostów. Od 13 września tramwaje na tym odcinku będą poruszały się wahadłowo po jednym torze.

Zmiany w komunikacji miejskiej przewidziano także w związku z pracami wodociągowymi na ul. Fredry. Od 6 września linie autobusowe nr 71, 77 i 31N w kierunku pętli Morska i Dworzec Leśne/Podkowa będą kursować objazdami. Z obsługi pasażerskiej wyłączone zostaną przystanki: Fredry/Warszawska, Mazowiecka/Pomorska. Na tymczasowej trasie znajdą się przystanki: plac Piastowski,  Śniadeckich / Sienkiewicza.

W niedzielę (12 września), ze względu na XII Bieg Męczeństwa i Pamięci Narodowej na Szwederowie, tymczasowo zmieniona zostanie trasa linii autobusowej nr 61. Od 11.30 do 14.30 autobusy kursować będą ulicami Piękną, Szubińską (w obydwu kierunkach). Odjazdy z przystanków początkowych pozostaną niezmienione.

mk Autor