Komunikacja 17 lis 2020 | kp
Ostatni miesiąc robót na ul. Focha. Ruszyły prace rozbiórkowe

fot. ZDMiKP

Dzisiaj (17 listopada) rozpoczęły się prace rozbiórkowe jezdni, chodników oraz zatok autobusowych w obrębie ul. Focha – po jej południowej stronie – od ronda Grunwaldzkiego do stacji paliw. W przyszłym tygodniu ułożona zostanie nowa nawierzchnia, a planowo inwestycja zakończy się na początku grudnia.

Nowa trasa po południowej stronie ul. Focha będzie miała charakter wydzielonej drogi dla rowerów, co wymagało zmiany geometrii jezdni. Prace te zostały już we większości wykonane. Postępy widać także na odcinku od stacji benzynowej do mostu Solidarności. M.in. wykonano tam prace podziemne i podbudowę przyszłej nawierzchni oraz ułożono krawężniki i miejscami płyty chodnikowe.

Teraz prace kontynuowane są przy ul. Czartoryskiego, gdzie usuwane były kolizje wodociągowe i teletechniczne (nieprzewidziane w dokumentacji).

fot. ZDMiKP

Utrudnienia w ruchu

We wtorek (17 listopada) przystąpiono do prac rozbiórkowych jezdni, chodnika oraz zatok autobusowych od ronda Grunwaldzkiego do stacji paliw. – Kierowcy na tym odcinku mogą spodziewać się zwężenia jezdni i graniczenia prędkości. Przystanek autobusowy przy rondzie zostanie natomiast przesunięty o kilkanaście metrów w kierunku stacji benzynowej – informują bydgoscy drogowcy.

mat. ZDMiKP

Prace na finiszu

Jeżeli warunki pogodowe będą sprzyjać, już za tydzień na całym odcinku planowane jest układanie nowej nawierzchni jezdni i chodników oraz malowanie oznakowania poziomego. Zakończenie wszystkich prac i odbiory zaplanowano jeszcze na ten rok.

fot. ZDMiKP

Budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Focha pochłonie 2,7 mln zł i będzie dużym udogodnieniem dla mieszkańców. Wcześniej na odcinku Grottgera - Multikino trasa została wybudowana w trakcie przebudowy węzła Garbary oraz w ramach budowy dróg rowerowych w ciągu ul. Grunwaldzkiej. Z kolei droga dla rowerów na moście Solidarności zostanie wydzielona na chodniku za pomocą oznakowania poziomego. Ruch pomiędzy operą i pl. Teatralnym ma odbywać się na wspólnej jezdni na zasadach ogólnych.

źródło: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej

kp Autor