Komunikacja 16 wrz 16:12 | Redaktor
Po remoncie zmienia się organizacja ruchu na Alejach Ossolińskich

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy (Bydgoszcz.pl)

Na odnowionych Alejach Ossolińskich trwa wprowadzanie nowej organizacji ruchu. Zlikwidowany został jeden pas ruchu, a miejsca postojowe dla samochodów są przenoszone z chodników na jezdnie. Na jezdniach w obu kierunkach tworzone są odrębne pasy dla rowerzystów.

W obrębie skrzyżowań pojawiła się czerwona nawierzchnia. Wjazd na pasy rowerowe zostanie zabezpieczony wyspami. Dla rowerzystów skręcających w lewo w ul. Kopernika i Szymanowskiego zaplanowano  śluzy rowerowe.

Jak poinformował urząd miasta, prace wykonywane są w godzinach wieczornych i nocnych (15 września 2021 r.)

W maju zakończył się remont spacerowego deptaku (…) zastosowano przyjazną dla środowiska nawierzchnię mineralną, obrzeża ścieżaek wyłożono granitową kostą. Przebudowano też skrzyżowanie, które dzieli aleję. Na całym terenie zamontowane zostały ławki i donice z kwiatami. Prace kosztowały prawie pół miliona złotych.

Trwa również przebudowa placu przed Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Jezdnie przy skrzyżowaniu ul. Powstańców Wielkopolskich i J. Niemcewicza zostały przewężone, a chodniki zyskały nowe nawierzchnie. Powstanie tam  pierwszy tak zwany parklet – miejsce dedykowane pieszym wygospodarowane z jezdni. Wkrótce na skwerze rozpocznie się nasadzanie roślin i ustawianie ławek. Zadanie do realizacji wybrali bydgoszczanie w trakcie głosowania na inwestycje Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Komunikat Urzędu Miasta Bydgosczy (Bydgoszcz.pl) z 15 września 2021 roku, zmiany - redakcja

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor