Komunikacja 27 lut 15:59 | mk
Pozimowe porządki na drogach zaczną się w poniedziałek

fot. ilustracyjna, Pixabay

„Łatanie” pozimowych dziur w ulicach gruntowych ma rozpocząć się 1 marca, o ile pozwoli pogoda. - W pierwszej kolejności prowadzone będą działania interwencyjne na ulicach zgłoszonych przez mieszkańców - zapowiada Zarząd Dróg i Komunikacji Publicznej.

Do tej zgłoszono potrzebę wyrównania i uporządkowania ulic: Janowieckiej, Spacerowej, Trawnik, Prądy, Maciaszka, Platynowej, Kolibrowej, Motylowej, Opławiec, Baranowskiego, Szamarzewskiego, Piaski, Burzowej, Pod Borem, Chmielnej, Sądeckiej, Bielskiej, Izerskiej, Wypaleniska, Przyłubskiej, Łuckiej, Gniewkowskiej, Radziejowskiej, Grussa, Bieszczadzkiej, Alpejskiej, Świętokrzyskiej, Gorczańskiej, Szlakowej, Horodelskiej.

Interwencje można zgłaszać pod numerem telefonu tel. 52 582 27 14 lub 15 oraz mailowo: utrzymanie@zdmikp.bydgoszcz.pl):

0 W tym czasie prowadzona będzie też szczegółowa kontrola nawierzchni wszystkich ulic gruntowych w mieście. Na jej podstawie powstanie harmonogram profilowania ulic gruntowych na terenie naszego miasta, który obowiązywać będzie od 1 kwietnia 2021 roku - zapowiada Zarząd Dróg i Komunikacji Publicznej. -Dodatkowo ustalana będzie również lokalizacja konkretnych ulic gruntowych planowanych w tym roku do przebudowy, w ramach różnych programów obwiązujących na terenie miasta Bydgoszczy - dodają drogowcy.

Zarząd wskazuje, że w ostatnich pięciu latach utwardzono ponad 30 km ulic.

Według danych z marca 2019 roku, utwardzenia wymagało 590 bydgoskich ulic. 

 

mk Autor