Komunikacja 1 paź 15:01 | mk
Przełożenie ruchu na Alejach Jana Pawła II. Rozbiórka wiaduktu w toku

fot. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

W piątek (1 października) po godz. 16.00 ruch pod wiaduktem północnym w ciągu ul. Wojska Polskiego zostanie przełożony na jezdnię zachodnią.

Prace przy rozbiórce obiektu postępują; wykonawca, firma Mostostal Kielce w piątek po godz. 16.00 ma przełożyć ruch pod wiaduktem na Alejach Jana Pawła na jezdnię zachodnią. Po weekendzie prace wyburzeniowe będą kontynuowane – drogowcy apelują o ostrożność.

Informują też, że roboty nie wpłyną na organizację ruchu na wiadukcie. „Obecnie ruch pojazdów na tym odcinku odbywa się bez większych zakłóceń” – czytamy na stronie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Zarząd przypomina też, że przed rozpoczęciem rozbiórki jezdnię pod wiaduktem zabezpieczono
geowłókniną, na której usypana została „poduszka ziemna” o grubości 1,5 metra. Ma to zabezpieczyć nawierzchnię przed elementami spadającymi z wyburzanego obiektu. 

W efekcie prac ma powstać nowy wiadukt z chodnikami, drogą rowerową i oświetleniem; ma być przejezdny zimą. Zakończenie prac planowane jest do połowy przyszłego roku. Inwestycja będzie kosztować ponad 22 mln złotych.

Wcześniej, do 2017 roku, przebudowany został wiadukt południowy. Wymieniono filary, przęsła, wybudowano prawoskręt w kierunku Alei Jana Pawła II i nowy chodnik z drogą rowerową.

Czytaj także:

Zmiany w komunikacji miejskiej od 1 października. Znika też UTP z nazwy przystanku

mk Autor