Komunikacja 16 lip 2021 | Redaktor
Przetarg na czwarty odcinek S10 na trasie Bydgoszcz–Toruń ogłoszony

mat. GDDKiA, oddział w Bydgoszczy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na projekt i budowę  odcinka S10 od węzła Toruń Zachód do węzła Toruń Południe. To już ostatnie z postępowań, które ma pozwolić na realizację drogi ekspresowej między Bydgoszczą a Toruniem.

Inwestycja została podzielona na cztery odcinki, których wykonawców wyłonią odrębne przetargi. Pierwszy dotyczy fragmentu trasy Bydgoszcz Południe – Emilianowo, drugi: Solec Kujawski – Toruń Zachód, trzeci: Emilianowo – Solec Kujawski, ostatni, własnie ogłoszony: Toruń Zachód – Toruń Południe.

12-kilometrowy fragment trasy będzie biegł w znacznej mierze śladem pasa rezerwowego, pozostawionego po budowie południowej obwodnicy Torunia. W ramach budowy tego odcinka powstaną dwa nowe węzły: Toruń Podgórz i Toruń Czerniewice. Pierwszy zostanie wybudowany w miejsce wiaduktu będącego przedłużeniem ul. Drzymały, drugi ułatwi dojazd na S10 oraz A1 z drogi krajowej nr 91 (ul. Łódzka).  

Realizacja wszystkich odcinków ma pozwolić przenieść ruch z obciążonej drogi krajowej nr 10 na nowoczesną, bezpieczną drogę szybkiego rochu, poprawić dojazd z Bydgoszczy do autostrady A1, a z Torunia do portu lotniczego w Bydgoszczy i drogi ekspresowej S5. 

Cała trasa S10 Bydgoszcz – Toruń ma powstać do 2026 roku.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor