Komunikacja 1 lip 2021 | mk
Rozbudowa Smukalskiej. Będą zmiany w organizacji ruchu!

fot. ZDMiKP

W wyniku trwającej rozbudowy trzykilometrowy odcinek ul. Smukalskiej ma zostać dostosowany do przejazdu autobusów, powstaną też drogi rowerowe. Na początku lipca wprowadzone zostaną pierwsze zmiany w organizacji ruchu.

Plac budowy został przekazany wykonawcy, firmie Strabag, pod koniec kwietnia. Zrealizowano wycinkę drzew i krzewów, wykarczowano pnie. Prowadzone są roboty ziemne związane z budową kanalizacji deszczowej.

– Pierwsze zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzane już jutro tj. 2 lipca – zapowiada rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, Tomasz Okoński. Na ok. 400-metrowym odcinku ul. Smukalskiej od ul. Błądzimskiej do Drzycimskiej ruch będzie odbywał się wahadłowo – sterować nim będzie całodobowo sygnalizacją świetlna. Zamknięty zostanie wlot ul. Smętowskiej, miejsce robót zostanie wygrodzone, pojawią się też oznakowania pionowe i poziome, naprowadzające kierowców na właściwy tor jazdy.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać przez ok. okres dwóch miesięcy, na czas rozbórki nawierzchni, wykonania infrastruktury podziemnej i ułożenia nowej nawierzchni na tym odcinku. Po zakończeniu tych robót, rozpoczną się prace na kolejnym odcinku ulicy Smukalskiej.

Cała inwestycja zostać zrealiozwana w dwa lata. Poza rozbudową ul. Smukalskiej  obejmuje ona modernizację pętli autobusowej przy ul. Rajskiej. – Pojawi się nowa nawierzchnia, chodniki, drogi rowerowe, oświetlenie, a cała trasa będzie dostosowana do ruchu autobusowego – zapowiadają drogowcy. Koszt rozbudowy i remontu to blisko 25,5 mln złotych. Inwestycja realizowana jest w porozumieniu z miejskimi wodociągami. 

mk Autor