Komunikacja 15 lip 2021 | mk
Rondo Jagiellonów dostępne dla niepełnosprawnych. Trwa przetarg na koncepcję

Do przystanków prowadzą obecnie jedynie schody/fot. Anna Kopeć

Trzy warianty przystosowania ronda Jagiellonów do potrzeb osób z niepełnosprawnościami chce zamówić ZDMiKP w Bydgoszczy. Do 27 lipca trwa zgłaszanie ofert w przetargu.

Powstałe 50 lat temu rondo jest obecnie niedostępne dla osób niepełnosprawnych i z wózkami dziecięcymi. Opracowanie ma być punktem wyjścia do jego przebudowy/rozbudowy. - Projektanci mają zaproponować i sprawdzić rozwiązania, w ramach których wyznaczone zostanie: naziemne przejście dla pieszych lub przebudowane zostaną schody do przejścia podziemnego i dobudowane zostaną windy. Trzeci wariant ma być autorską propozycją projektantów – czytamy na stronie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Przystosowanie ronda może oznaczać także konieczność przebudowy jezdni ul. Jagiellońskiej, Bernardyńskiej, 3 Maja. – Należy bowiem ująć konieczne korekty układu geometrii i organizacji ruchu skrzyżowania oraz organizacji ruchu wszystkich wlotów w zależności od rekomendowanego wariantu – dodają drogowcy.  

O wyborze oferty zdecydują cena (60 proc.) i termin wykonania zadania (40 proc.). Drogowcy spodziewają się, że przygotowanie koncepcji może zająć ok. 1,5 roku.

mk Autor