Komunikacja 7 paź 15:46 | ak
Rozbiórka wiaduktu przy Wojska Polskiego na ukończeniu [VIDEO]

fot. ZDMiKP

Znikają kolejne elementy dotychczasowej przeprawy na ulicy Wojska Polskiego. Już niebawem w tym miejscu powstanie nowy obiekt z chodnikami, drogą rowerową i oświetleniem. Ruch pojazdów na tym odcinku odbywa się bez większych zakłóceń - poinformował Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

W ciągu ostatnich dni cały obiekt został już wyburzony. Pod obiektem zdemontowane zostaną jeszcze podpory wiaduktu północnego (od strony Wyżyn) a następnie teren pod obiektem zostanie uprzątnięty. Po zakończeniu przedmiotowych robót rozpocznie się budowa nowej przeprawy.

Inspektorzy ZDMiKP dokonali już audytu wytwórni konstrukcji stalowych w Kielcach i w Radomsku, który potwierdził możliwości produkcyjne, technologiczne i jakościowe Wykonawcy robót. Przęsła wiaduktu północnego, podobnie jak południowego, będą wykonane w całości jako konstrukcja stalowa, co wymusza u Wykonawcy dysponowanie odpowiednim personelem, specjalistycznymi technologiami (w szczególności dotyczącymi spawania i zabezpieczeń antykorozyjnych) i zapleczem technicznym -  czytamy na stronie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

W efekcie prac ma powstać nowy wiadukt z chodnikiem, drogą rowerową i oświetleniem; ma być przejezdny zimą. Jeśli wszystkie prace będą przebiegały zgodnie z planem wiadukt ma być przejezdny już zimą. Zakończenie prac planowane jest do połowy przyszłego roku. Inwestycja będzie kosztować ponad 22 mln złotych.

Na podst. ZDMiKP w Bydgoszczy

ak Autor