Komunikacja 9 mar 11:16 | mk
Rozbudowa ulicy Siedleckiej w toku. Mają nią jeździć autobusy

fot. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej

- Trwa ostatni etap prac przy rozbudowie ulicy Siedleckiej. W tym miejscu pojawi się nowa nawierzchnia, chodniki, progi zwalniające oraz wyniesione rondo - informują bydgoscy drogowcy. Po zakończeniu robót, na ulicę ma zostać wprowadzona komunikacja zbiorowa.

W związku z inwestycjami prowadzonymi przez miejskiej wodociągi, utwardzanie ulicy Siedleckiej zostało podzielone na dwa etapy. Piewszy zakończył się w kwietniu ubiegłego roku. Na odcinku o długości kilometra powstała wówczas nowa nawierzchnia, chodniki, oświetlenie, zatoki parkingowe, oznakowanie oraz progi zwalniające. - Dzięki inwestycji poprawił się też dojazd do posesji oraz zwiększyło bezpieczeństwo pieszych - chwali Zarząd Dróg i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Obecnie realizowany jest drugi etap robót, dotyczące 300-metrowego odcinka w rejonie posesji 114-144. Na tym odcinku ul. Siedlecka jest zamknięta, do posesji można dojechać od strony ul. Koronowskiej lub Chmielnej.

fot. ZDMiKP

- Realizowane są roboty przy odwodnieniu drogi oraz prace ziemne. Po ich zakończeniu kontynuowane będą prace przy nawierzchni oraz chodnikach. Dodatkowo zainstalowane zostaną elementy poprawiające bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Wykonane zostaną również nasadzenia drzew - zapowiadają drogowcy.

Inwestycja ma zakończyć się w połowie roku. Koszt obu etapów prac - wykonanych w ramach Wieloletniego Programu Utwardzania Ulic Gruntowych - to 5,8 mln złotych.

Po sfinalizowaniu robót, ul. Siedlecka ma być obsługiwana przez autobusy komunikacji miejskiej. - Wielu mieszkańców tej części Czyżkówka będzie pokonywać znacznie krótszy dystans na przystanki - wskazywali drogowcy w 2019 roku.

Według danych z marca 2019 roku, utwardzenia wymagało 590 bydgoskich ulic. W ostatnich pięciu latach utwardzono odcinki o łącznej długości 30 kilometrów. 

Na podstawie: ZDMiKP w Bydgoszczy

mk Autor