Komunikacja 27 paź 07:32 | kp
Sezon zimowy – czas start! Gdzie polecimy z bydgoskiego lotniska?

fot. ilustracyjna, Pixabay

Od niedzieli (25 października) w Porcie Lotniczym Bydgoszcz obowiązuje zimowy rozkład lotów. Siatkę połączeń od listopada do marca wypełnili dwaj przewoźnicy – Ryanair i PLL LOT.

– Wraz ze zmianą czasu na zimowy, przewoźnicy jak co roku optymalizują siatkę połączeń, biorąc pod uwagę zmniejszające się tendencje do podróży – mówi Tomasz Moraczewski, prezes bydgoskiego Portu Lotniczego. – W okresie od listopada do końca marca rzadziej latamy w celach turystycznych, czy biznesowych – dodaje.

W tym roku jednak sytuacja lotnisk jest niepewna ze względu na trwającą epidemię koronawirusa. Oferta przewoźników może się na bieżąco zmieniać w zależności od sytuacji i zapotrzebowania na podróże lotnicze.

Z Ryanair do Anglii i Irlandii

Ryanair we wtorki i soboty organizuje rejsy do Birmingham, a w czwartki i niedziele do Dublina. Do samego Londynu polecieć możemy aż siedem razy w tygodniu. Pięć rejsów realizowanych jest do Londynu Stansted, dwa – do Londynu Luton. Ceny biletów zaczynają się od 39 zł w jedną stronę.

Krajowe loty z PLL LOT

Dzięki ofercie PLL LOT pięć razy w tygodniu możemy polecieć do Warszawy. Podróż trwa niecałą godzinę. Wyloty odbywają się o 5.40, a samolot powrotny ląduje w Bydgoszczy o 23.55. – Rejsy do Warszawy umożliwiają dogodną przesiadkę na lotnisku Chopina i kontynuowanie podróży na jednym bilecie do kilkudziesięciu miast europejskich – zaznacza rzecznik bydgoskiego lotniska Daniel Mackiewicz.

Aktualności dotyczące oferty publikowane są na stronie internetowej lotniska: plb.pl

źródło: Port Lotniczy Bydgoszcz SA.

kp Autor