Komunikacja 3 lut 14:34 | mk
Sześć firm chętnych na rozbudowę Smukalskiej

fot. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej

Na kwoty od 26 do 50 mln złotych wyceniono modernizację ul. Smukalskiej. Sześć firm chce podjąć się dostosowania drogi do przejazdu autobusów i ruchu rowerowego.

W ramach inwestycji ulica Smukalska zostanie przebudowana na odcinku od ul. Błądzimskiej na Piaskach do ul. Rajskiej w Smukale. W pierwszej kolejności planowana jest całkowita rozbiórka istniejących nawierzchni. Następnie wykonane zostaną nowe odwodnienie i usunięte zostaną kolizje z podziemną infrastrukturą. Ulice oświetlą nowe latarnie. Ostatnim etapem będzie budowa nowej jezdni, drogi rowerowej, przystanków autobusowych i chodników wraz z oznakowaniem

- opisuje inwestycję Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

3 lutego otwarto oferty w przetargu. Zainteresowanych zadaniem jest sześć firm: najtańsza oferta opiewa na 26 mln zł, najdroższa - na ponad 50 mln złotych. ZDMiKP oraz Miejskie Wodociągi i Kanalizacja łącznie na rozbudowę chcą przeznaczyć 28 mln złotych.

Po zweryfikowaniu ofert odbędzie się aukacja elektroniczna, w której uczestnicy będą mieli możliwość zaoferowania niższej ceny, niż wskazali pierwotnie. Następnie sprawdzona zostanie dokumentacja przetargowa i wybrana najkorzystniejsza z ofert. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał dwa lata na przeprowadzenie robót.

- Trasa ta nie jest obecnie przystosowana do ruchu autobusowego. W ramach inwestycji zmodernizowana zostanie też pętla przy ul. Rajskiej. Dodatkowo ulica Smukalska stanie się również ważną trasą rowerową dla wielu bydgoszczan podróżujących w kierunku terenów rekreacyjnych w Smukale, Janowie oraz nad Zalewem Koronowskim - zapowiadają drogowcy.

Na podstawie: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

mk Autor